Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Loňské trápení je pryč. Kubina zase válí

23 2003
Tampa - V kanceláři Johna Tortorelly, trenéra týmu hokejové NHL Tampa Bay Lightning, je na dobře viditelném místě zarámovaná upomínka na letošní úspěch týmu v play-off proti Washingtonu. Vedle zápisů o utkáních jsou tam dvě fotografie. Na jedné z nich je vyobrazený Jaromír Jágr, jak se zdvíhá z ledu po střetu s obráncem Pavlem Kubinou.

Fotografie symbolizuje, jakou práci odvedl Kubina v závěru jinak zpackané sezony, kterou zakončil s nejnižším bodovým ziskem v kariéře. Uhlídal největší hvězdu Washingtonu.

Minulá sezona je zapomenuta a Kubina už zase válí. Výkony v play-off mu dodaly potřebnou sebedůvěru. Ve čtyřech zápasech nové sezony dal dva góly. V úterý rozhodl o výhře Tampy nad Atlantou. Skóroval při vlastním oslabení. I díky němu trvá vítězná série "Blesků."

Proti Atlantě strávil na ledě bezmála šestadvacet minut, celkově je s téměř jednadvaceti minutami ice-timu druhým nejvytíženějším hráčem Tampy. Hraje přesilovky i oslabení. Jaká změna oproti loňsku, kdy dokonce pár zápasů kvůli špatným výkonům seděl.

"Minulá sezona pro mě byla hodně těžká, ale zase jsem se z ní hodně poučil. Doufám, že je vše za mnou a letos budu hrát lépe," vyhlásil Kubina před zámořskými novináři. "Jsem zase o rok starší a hodně mi pomohly zkušenosti z play-off."

Před minulou sezonou podepsal urostlý šestadvacetiletý bek dvuletý kontrakt za 4,75 milionu dolarů a stal se druhým nejlépe placeným hráčem týmu. A pocítil velkou zodpovědnost, která ho na ledě svazovala. "Moc jsem na sebe tlačil, chtěl jsem být nejlepší. Ale jak to bývá: když moc chcete, děláte chyby."

"Každý zápas jsem chtěl být na ledě nejlepší a z toho pramenila nervozita. Nedařilo se mi podle představ a začal jsem se trápit," vzpomíná na minulý ročník. V prosinci jej kouč Tortorella dokonce posadil na čas mezi náhradníky.

To je ale minulost. V nové sezoně hraje Kubina uvolněně. Pokračuje ve výkonech z jarního play-off a je zase jedním z nejplatnějších článků sestavy Tampy. "Když máte za sebou velkou zkušenost, jako je play-off, kde se vám navíc daří, zvládáte lépe klíčové situace. Cítíte se lépe a věříte si."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze