Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Los Angeles Kings se mění ve favorita NHL

27 2003
Los Angeles - Hokejový tým Los Angeles Kings nutí své soupeře ze Západní konference k ostražitosti. Za poslední dva měsíce výrazně posílil a v příští sezoně by mohl v NHL pořádně zamíchat kartami. Poslední významným přírůstkem je po brankáři Romanu Čechmánkovi a centrovi Josefu Stümpelovi populární Luc Robitaille, nejproduktivnější levé křídlo v historii soutěže.

Kromě nových tváří se do výzbroje znovu oblečou také útočníci Adam Deadmarsh a Jason Allison, kteří většinu minulé sezony strávili na nemocničním lůžku.

Oslabení Kings se i díky tomu vůbec nedostali do play-off.

To však důrazný manažer týmu Dave Taylor nehodlá znovu připustit. Uvědomuje si, že na přeplněném sportovním trhu v Kalifornii je možné oslovit diváka jen s týmem, který vyhrává. Proto během posledních dvou měsíců výrazně posílil kádr, aniž by při tom musel obětovat někoho ze stávajících hráčů.  

Jeho hlavním trumfem by měl být brankář Čechmánek.

Toho získal klub na konci května z Philadelphie prakticky zadarmo, pouze za druhou volbu v draftu 2004.

Čechmánkova cena byla v tu chvíli hluboko pod normálem. Brankář měl právě za sebou neúspěšnou sérii ve druhém kole play-off proti Ottawě, ve které jeho výkon velmi kolísal.    

Mnoho lidí, a to i z nejužšího vedení, se za něj tehdy nepostavilo a dalo mu jasně najevo, že hlavním viníkem vypadnutí je on.

„V jednom zápase soupeře vychytá, ve druhém pak pustí laciný gól,“ řekl po sérii generální manažer Flyers Bob Clarke. „Tohle s vámi jako s hráčem zamává.“

Čechmánek si ztrátu náklonnosti klubu dobře uvědomoval. „Myslím, že byla vhodná doba, abych odešel,“ řekl v rozhovoru pro MF Dnes. „Strávil jsem tam tři roky, to je myslím tak

Na trhu

L.A. posílilo o několik kvalitních hráčů, aniž by muselo obětovat někoho jiného ze sestavy.

Roman Čechmánek (brankář, za 2. volbu v draftu 2004)
Josef Stümpel (centr, za 4.volbu v draftu 2003, 2. volbu v draftu 2004)
Trent Klatt (křídlo, přišel jako volný hráč)
Luc Robitaille (křídlo, přišel jako volný hráč)

akorát."

Los Angeles, kde nahradí odcházejícího Felixe Potvina, se mu jako nová štace mimořádně zamlouvá. A „Králové“ hodlají jeho schopností plně využít. „Jeho výsledky hovoří za něj,“ řekl manažer Taylor s poukazem na průměr 1.83 v minulé sezoně.


Slovák Stümpel se do L.A. vrací po necelých dvou letech. Boston ho pustil za dvě volby v draftu. Z jeho předchozího působení v Kalifornii zůstává v paměti spolupráce s krajanem Žiggym Pálffym, se kterým dokázal vytvořit velmi silný tandem.

Robitaille podepsal smlouvu tento čtvrtek jako volný hráč. Do Los Angeles ho přivábila nostalgie; za klub v minulosti již dvakrát hrál a stal se jednou z nejpopulárnějších zdějších hokejových osobností.

Sedmatřicetiletý hráč, který je 631 góly a 1319 body nejproduktivnějším levým křídlem v historii NHL, se do Los Angeles vrátil po dvouleté štaci v Detroitu. Minulou sezonu vsítil pouhých 11 branek a tak musel při jednáních hodně slevit ze své ceny.

Nepokládá to však za příliš důležité. Do L.A. se vrací, protože cítí rostoucí sílu kádru.
„Podle toho, jak je tým nyní poskládán, jsme stejně silní jako kdokoliv jiný,“ řekl v deníku Los Angeles Times.

Nejenom věhlasná jména, ale hlavně optimismus by tak mohl z Los Angeles v příští sezoně udělat jednoho z největších favoritů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze