Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


České hokejisty na MS 2014 čeká derby se Slováky, Švédové i Kanada

NEPŘEKÁŽEJ! Slovák Tomáš Starosta odstrkuje od puku českého kapitána Tomáše Plekance. | foto: Reuters

19 2013
Loni proti sobě nastoupili v semifinále, letos se nepotkali a příští rok na sebe narazí už v základní skupině. Čeští hokejisté jsou spolu se Slovenskem ve skupině A mistrovství světa 2014 v běloruském Minsku. Dalšími soupeři Čechů budou Švédsko, Kanada, Norsko, Dánsko, Francie a Itálie.

O složení skupin rozhodl aktuální žebříček Mezinárodní hokejové federace po šampionátu ve Stockholmu a Helsinkách, jehož pořadí bylo jasné už po skončení duelu o bronz mezi USA a Finskem. Finále mezi Švédskem a Švýcarskem už nemohlo nic změnit na tom, že nově vedou Švédové před Finskem, Ruskem a Českem.

Český tým si tak za rok v základní skupině zopakuje souboj z letošního šampionátu se Švédskem (1:2), Kanadou (1:2), Norskem (7:0) i Dánskem (2:1 po sam. nájezdech). Se Slovenskem se Češi utkali na světovém šampionátu naposledy loni v semifinále v Helsinkách (1:3), s Francií změřili síly před třemi roky na MS v Mannheimu (6:2) a s Itálií loni ve Stockholmu (6:0).

Se Švédskem se Češi utkají i příští rok v únoru v základní skupině olympijských her v Soči, kde je čeká také Švýcarsko a Lotyšsko.

Složení skupin hokejového MS 2014 v Bělorusku

Skupina A: Švédsko, Česká republika, Kanada, Slovensko, Norsko, Dánsko, Francie, Itálie.

Skupina B: Finsko, Rusko, USA, Švýcarsko, Německo, Lotyšsko, Bělorusko, Kazachstán.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze