Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lotyšští pořadatelé MS už mají rekord

19 2004
Riga - Hokejové mistrovství světa v roce 2006 v Lotyšsku je ještě daleko, už teď je však jasné, že se jednou věcí bude od všech předešlých odlišovat. Začne, a tím pádem i skončí nejpozději v historii, konkrétně šestého května. Finálový duel se ve zbrusu nové Riga aréně potom bude konat o patnáct dní později.

Malý pobaltský stát je hokejem posedlý. Pořadatelství už sedmdesátého šampionátu je pro něj národní ctí.
 
Termíny se konzultovaly a vylaďovaly dlouho. Až dvanáctého října byly definitivně potvrzeny generálním sekretářem Mezinárodní hokejové federace Janem-Akem Edvinssonem.

Ten hlavní lotyšské město Rigu navštívil a s místními organizátory turnaje smlouvu o pořadatelství včetně přesných termínů začátku a konce podepsal dvanáctého října.

V roce 2006 jsou na pořadu olympijské hry v italském Turíně, to je důvod zvláštního časového harmonogramu světového mistrovství. Jednotlivé národní hokejové soutěže se musí těmto dvěma nejvýznamnějším turnajům přizpůsobit.

Kde se MS bude hrát
2005 Rakousko (Vídeň, Innsbruck)
2006 Lotyšsko (Riga)
2007 Rusko (Moskva, Petrohrad)
2008 Kanada (Quebec City, Halifax)
2009 Švýcarsko

"Věřím, že se všechno obejde bez zásadnějších problémů," uvedl Edvinsson. Olympijský turnaj se bude hrát od 15. do 26. února.

Pozdější začátek mistrovství dává všem národním trenérům více času k přeskupení nominací po olympijských hrách. "Ohled se bere i na případné posily z NHL," vysvětlil generální sekretář IIHF.

Nejpozději hokejové mistrovství dosud začalo v roce 1998. Tehdy ve Švýcarsku vypuklo až prvního května.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze