Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lóže v Sazka Aréně? Připravte si miliony

15 2003
Praha - V Sazka Aréně se dokončují interiéry, majitelé už začínají s prodejem prvních míst. Zpravidla jde o ta nejluxusnější: sky boxy a klubová sedadla. "Když si někdo bude přát k jídlu chobotnice, musí nám jen dát dopředu vědět," naznačil ředitel haly Petr Soukup, že pro V.I.P. hosty nebude nic nemožné.

Zavřete na chvíli oči a nechte se unášet představami. Sedíte s přáteli v luxusně zařízeném pokoji, číšník nevtíravě dolévá šampaňské, na stole pochutiny, až se sliny sbíhají, a přímo před vašimi zraky se hraje finále hokejového mistrovství světa. Anebo se halou line hutný hlas světově proslulého tenora Luciana Pavarottiho...

Že je to jen lákavá představa? Může se stát realitou. Tedy pokud nemáte zrovna tu smůlu, že na vašem kontě není nějaký ten milion navíc. Přesněji 2,7 až 3,1 milionu korun. Tolik stojí roční pronájem luxusní lóže, tak zvaného skyboxu o velikosti až
přes 34 metrů čtverečních, ve víceúčelové aréně Sazka v Praze v Libni, kde se na přelomu dubna a května příštího roku uskuteční světový šampionát v hokeji.

V celé hale bude více než 3700 míst s nadstandardním pohodlím, výhodami a službami. Vedle skyboxů to budou ještě klubová a komfortní sedadla.

"Prodáváme víc než jen exkluzivní místa. Prodáváme členství ve vybraném klubu, kde se budou setkávat příznivci sportu, kultury, zábavy a podnikatelé," vyložil záměr arény Sazka její ředitel Petr Soukup.

"Bude to nejlobbystičtější patro v republice a věřím, že bude brzy rozprodáno," dodal. Prodej pro společenskou smetánku začal právě dnes, třicet až čtyřicet procent ze všech 66 skyboxů je už předběžně rezervováno.

"Nezlobte se, nebudeme prozrazovat, kdo konkrétně projevil zájem," odpověděl Soukup. "Musíme ctít právo klienta, ne každý si totiž přeje tento fakt zveřejnit. Obecně lze ale říci, že se jedná o zahraniční firmy, případně společnosti se
zahraničním majitelem. Převážně ze zámoří," doplnil pouze.

Počítá se s tím, že v Sazka aréně se ročně uskuteční kolem sto dvaceti různých akcí: sportovní utkání, hudební koncerty, lední revue, muzikály či konference.

Skyboxy tvoří celé třetí podlaží budované arény a připomínají soukromou rezidenci. Nájemci mohou počítat s vlastním parkovištěm, vchodem a výtahem, který zastavuje pouze v jejich uzavřeném patře. Dále s recepcí, řadou konferenčních místností a také pětihvězdičkovou francouzskou restaurací a privátním balkonem se sedadly přímo v hledišti.

Uvnitř místnosti pro 15 až 20 osob se nachází předsíň, sociální zařízení, stylový bar s obsluhou, dvě plazmové obrazovky s vnitřním i vnějším televizním okruhem, systém domácího kina DVD a připojení na internet. Nechybí ani luxusní koberec, čalouněný nábytek, bezpečnostní sejf a plně vybavená kuchyňská linka, jejíž součástí jsou myčka nádobí a lednice. Její obsah záleží výhradně na požadavcích a finančních možnostech zákazníka, stejně jako jídelníček.

"Bude-li si někdo přát pětihvězdičkový koňak, čerstvého lososa nebo chobotnici, proč ne? Hlavně nám musí dát dopředu včas vědět," naznačil Soukup fakt, že pro elitní společnost zřejmě nic nebude nemožné. Vybraná menu budou odstupňována podle kvality a ceny, o čemž ostatně svědčí i jejich názvy: bronzové, stříbrné, zlaté.

V ceně skyboxu jsou zahrnuty také vstupenky na zápasy týmů, které v Sazka aréně budou hrát svoje domácí ligová utkání. Nejčastěji se v této souvislosti hovoří o hokejistech Slavie, úřadujících šampionech extraligy.

Na další akce mají nájemci přednostní právo koupě lístků za nejnižší ceny, na zápasy hokejového MS pak stoprocentní garanci, že vstupenky budou k mání. Zatímco skyboxy jsou určeny především firmám a institucím, některé z 1560 klubových sedadel ve druhém patře si zřejmě budou najímat jednotlivci, manažeři a úspěšní podnikatelé. Cena je 45 tisíc korun ročně, čemuž je uzpůsoben i dostupný luxus.

Devět stovek komfortních sedadel umístili architekti do spodní části hlediště přímo nad trestnými lavicemi, takže poskytují vynikající výhled a bezprostřední kontakt s hrací plochou nebo pódiem. Stejně jako u klubových sedadel si zájemci mohou nechat na svoje místo umístit štítek se jménem nájemce či firmy. Cena ročního nájmu takového sedadla byla stanovena na osmnáct tisíc korun.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze