Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovický Rob o Kladnu: Nejatraktivnější soupeř v lize

Luboš Rob (uprostřed) slaví se spoluhráči z Českých Budějovic svůj gól. | foto: Marek Podhora, MAFRA

7 2016
Střídání výher a proher ze začátku soutěže je zapomenuto. Hokejisté budějovického Motoru zvítězili ve středu v Havířově 2:1. Naplno bodovali potřetí v řadě, vyhoupli se na druhé místo tabulky a zítra v 17 hodin přivítají vedoucí Kladno, které má o šest bodů víc než Jihočeši.

„Zatím tady nebyli moc atraktivní soupeři. Teď přijede to nejlepší, co první liga nabízí,“ říká 21letý Luboš Rob, který v Havířově nahrával na oba góly a je nejproduktivnějším hráčem týmu.

Mezi atraktivní soupeře nepatří ani Havířov, ale zápasy na jeho ledě jsou těžké...
Hrajeme teď zápasy v rychlém sledu za sebou, síly ubývají a nepřidala nám ani šestihodinová cesta. Bylo to ubojované utkání a myslím si, že ten rozdílový gól jsme dali zaslouženě. Jen ke konci jsme si to trochu zkomplikovali.

Luboš Rob

Luboš Rob

Na oba góly jste nahrával obráncům. Byla to náhoda?
První byl v přesilovce. Stál jsem za brankou a nahrával Romanu Vráblíkovi. Ten si sjel na kruh a vystřelil pod horní tyčku. Druhý gól byl totožný, jen z druhé strany. To jsem dával Fillmanovi a taky to trefil výborně. Přesilovku jsme měli nacvičenou, ale druhý gól vyplynul ze hry.

Odehráli jste třetí vítězný zápas v řadě. Dostáváte se do pohody?
Je dobře, že jsme vyhráli. Na začátku soutěže má každý ještě dost sil a zápasy jsou hodně těžké. Musíme ale udělat ještě delší sérii, abychom si udělali odstup, byli nahoře a hráli trochu v klidu.

Zlomili jste duely v Litoměřicích a v Havířově i to, že se vám na začátku soutěže venku tolik nedařilo?
Abych řekl pravdu, kdyby se to někde pořád nezmiňovalo, ani bych si toho nevšiml. Když se to pak začalo řešit, měli jsme to v hlavách, a trochu se tím dostávali pod tlak. Ale ukazuje se, že v téhle sezoně bude každý bod zvenku dobrý. Nakonec je fajn, že jich máme devět.

S Kladnem zakončíte první čtvrtinu soutěže. Chybí jen dohrávka s Jihlavou. Oproti minulému ročníku vypadá liga více vyrovnaně, souhlasíte?
Letos tam není nikdo, kdo by vyloženě paběrkoval. Každý rok byl někdo s odstupem. Letos jsou soupeři hlavně venku nepříjemní, chtějí se ukázat. Jsme druzí, ale čtyři týmy mají stejně bodů jako my. Teď máme Kladno a Slavii, což budou hrozně důležité zápasy. Z nich musíme urvat šest bodů. Cítili bychom se zase o něco lépe, nebyli bychom v křeči.

Přidal jste v Havířově dva body. Jak vám zní: Luboš Rob, nejproduktivnější hráč mužstva?
Je to příjemný, ale když se chci někam posunout, musím body a góly dělat. Čeká se to ode mě. Také je to tím, že hraju v první lajně a mám více času na ledě. Dřív to bylo takové jo ne, jo ne. Cítím i důvěru trenéra, což mi psychicky pomáhá.

To je ten hlavní důvod?
Jeden z nich. V lajně mám dva starší spoluhráče, kteří mě podrží. Myslím si, že v sezonách předtím jsem měl začátek vždycky slabší, a je dobré, že jsem se chytil hned. Cítím už i trochu zodpovědnost za výsledky mužstva.

Oproti minulému ročníku se vám vyhýbají zdravotní trable. I to hraje roli, ne?
V minulé sezoně jsem měl problémy s kolenem a na konci i s ramenem. Myslím si, že jsem o hokeji začal i víc přemýšlet. Začal jsem se soustředit jen na něj a chci mu obětovat všechno. Tak, abych si to později nevyčítal.

Těšíte se na duel s Kladnem, nebo máte obavy?
Když je to zkušené a kvalitní mužstvo, které chce hrát hokej, a to Kladno je, mně se proti němu hraje lépe než proti důrazným Benátkám. Když tady v přípravě hrála Kometa, byl to super zápas a mně se hrálo skvěle. Myslím si, že to bude dobrý hokej. A je to vlastně první atraktivnější soupeř tady.

Poslední dva zápasy byly divácky slabší, než tady bylo zvykem. Čekáte, že by právě Kladno vyprodalo stadion?
V kabině jsme se o tom bavili. Nejvíc lidí chodí v sobotu a my budeme hrát asi jenom šestkrát v sobotu doma. Nedá se nic dělat. Ale taky si myslím, že to bylo ovlivněné i tím, že jsme na začátku soutěže střídali výhry s porážkami a ani soupeři nebyli pro diváka úplně atraktivní. Ještě pořád bylo hezky a lidé měli lepší vyžití. Teď nás doma čeká Kladno a Slavia a nic lepšího v téhle soutěži není.Najdete na iDNES.czmobilní verze