Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ludvig hlásí návrat na led

2 2001
Liberec - Je celkem pravděpodobné, že se v příští sezoně objeví na ledě v dresu prvoligových Bílých Tygrů. "Počítáme s ním na funkcionářské místo v klubu, ale Honza by rád začal na ledě. Popere se o místo v základní sestavě," říká liberecký manažer Ctibor Jech. Ludvig hrál dlouhá léta v kanadskoamerické NHL, kde poté působil jako skaut pro klub New Jersey Devils. Pochází ze stejné hokejové generace jako útočníci Janecký z Pardubic a litvínovský Klíma, kteří v příští sezoně budou hrát českou extraligu. Od 16. července povede Ludvig v Liberci svůj tradiční mládežnický kemp, kterého se zúčastní asi stovka hráčů z Evropy i zámoří, včetně libereckých juniorů. Prvoligoví hokejisté Liberce v pátek ukončili letní přípravu na suchu.

Během ní se věnovali atletice a posilování, ale také jízdě na kole, plavání a  aerobiku. "Příprava nového trenéra Jandače byla dostatečně rozmanitá. Důležité také bylo, že se jí zúčastnily naše posily pro příští ročník, tedy obránci Pospíšil s Krstevem a útočníci Kábrt se Štefankou," řekl Jech.

Do liberecké přípravy se zapojilo celkem 33 hokejistů. Tečku  udělaly fyzické testy v Praze. Po třítýdenní dovolené vyjedou hokejisté Liberce na led. To  bude 21. července. Kádr Bílých Tygrů je v podstatě kompletní, vedení klubů si však nechává  ještě dvě volná místa pro případný střídavý start extraligových hráčů pražské Sparty či  Kladna.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze