Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Havlíčkově Brodě to teď mají to tak, jak to chtěli mít, říká Havel

Lukáš Havel | foto: Petr Lemberk, MAFRA

27 2014
Třebíčský hokejový útočník Lukáš Havel se v sobotním prvoligovém derby postaví proti Rebelům, odkud byl loni – jako nejlepší střelec týmu – vyhozen.

Odstup mezi soupeři nemůže být větší. Horácká Slavia Třebíč, která po šesti odehraných kolech drží v první lize vedoucí příčku, od 17.30 přivítá poslední Rebel Havlíčkův Brod.

Jenže říká se, že derby tabulkové rozdíly maže. A tak – přesto, že hosté dosud nasbírali o plných 13 bodů méně – nechtějí domácí raději nic podcenit.

„Oni už potřebují vyhrát za každou cenu,“ uvědomuje si třebíčský útočník Lukáš Havel. „Ještě se jim to letos nepovedlo, tak to zkouší každý zápas. A určitě jednou vyhrají. My jen doufáme, že nebudeme ti první, koho porazí,“ doplnil.

Vy jste v minulé sezoně byl nejlepším střelcem Havlíčkova Brodu, patřil jste k tahounům týmu, ale vedení Rebelů se s vámi uprostřed sezony ze dne na den nečekaně rozloučilo. Bude tak pro vás tento zápas výjimečný?
Ne, beru ho jako každý jiný. Neřeším to.

Takže nějaká vyšší motivace vytáhnout se proti Rebelům u vás nebude?
Ne, to ne. Já se snažím každý zápas hrát co nejlépe to jde. Že bych teď měl hrát nějak extrémně lépe, to rozhodně ne. Někdy je zápas lepší, jindy horší. Ale já se vždy snažím hrát na maximum.

Ale výsledky a výkony Brodu asi dál sledujete. Co na to říkáte?
Řeknu to jednoduše: jak to chtěli mít, tak to mají. Já k tomu nemám dál co říct. Oni si to tak nastavili. Mysleli si, že to půjde samo. Řekl bych, že si nevážili úspěchu, který tam loni byl. A teď pro ně nastala realita. Ale do toho nechci nijak zasahovat, to je čistě můj názor.

Třebíči se naopak daří, jste první. Čekal jste, že byste mohli být na té nejvyšší příčce?
Věřil jsem, že v Třebíči budeme určitě vysoko. Je tady dobré mužstvo a dobrý trenér. To jde s výsledky vždy ruku v ruce. Celé zázemí v Třebíči šlape dobře. Že budeme první, to jsme asi nečekali. Ale máme určitě ty nejvyšší cíle. Zatím se daří, ale je to sport a všichni víme, jak to je. Jednou to jde, jindy ne. My se budeme snažit hrát co nejdéle co nejlépe a udržet se nahoře.

Poprvé jste nezvítězili až v šestém kole, ve středu v Chomutově jste prohráli 1:4. Co se stalo?
Nejprve je potřeba si říct, že Chomutov má taky kvalitní mužstvo a ty nejvyšší ambice. Vedli jsme, jenže ke konci druhé třetiny jsme dostali dva góly, což si myslím, že rozhodlo. Kdybychom vedení udrželi do přestávky, mohl to být jiný zápas. Ale to je prostě sport. Nejde – jak by si asi každý přál – vyhrát všech 52 zápasů. Musíme být realisté.

V útoku hrajete s Romanen Eratem a s Davidem Dolníčkem, daří se vám. Máte z hokeje zase takovou radost, jako jste měl v Havlíčkově Brodě při spolupráci s Petrem Polodnou?
Určitě. Já jsem s Dolňou hrál i předtím v minulosti. Je to výborný centr, který má přehled. A Špenát – Roman Erat – je taky velice zkušený hráč. Na ledě si vyhovíme, takže myslím, že nám to funguje. Hraje se s nimi dobře.

Když se vrátím k nadcházejícímu zápasu: v Brodě doslova nezůstal kámen na kameni. Bude v týmu ještě někdo, s kým se dá před zápasem hecovat?
Tam jsou mladí kluci, tři čtvrtiny mužstva už ani neznám. Takže to moc nejde. Možná Standa Neruda, zkušený trenér gólmanů. Toho pohecujeme.

Před týdnem jste zvládli jedno derby, Jihlavu jste na jejím ledě porazili 4:2. Předpokládám, že na to budete chtít navázat i doma proti Rebelům.
My chceme každý zápas urvat, ať je to s tím nebo tím. Něco se povede, něco ne. Ale vyhrát chceme vždycky.

Nebude svazující, že od vás diváci v tomto zápase nic jiného než vítězství neberou?
Určitě to tak je. Fanoušci se namlsají, ale sport je těžký. Jsou to náročnější zápasy, než by si někdo mohl myslet. Ale to je naše věc. Budeme se snažit vyhrát. Takže to nepodceníme a půjdeme do toho na sto procent.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze