Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Soupeře těžko budeme vodit jak medvědy, varuje chomutovský Květoň

Lukáš Květoň v červeném českobudějovickém dresu. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

17 2014
Hokejový útočník Lukáš Květoň má pomoct chomutovským Pirátům s návratem do extraligy. Musíme hrát jako tým, všichni za jednoho! zdůrazňuje 32letý hráč, jenž minulou sezonu strávil v Hradci Králové.

Na 1. ligu skládají hvězdný tým, od něhož všichni budou čekat jen postup do extraligy. Posila hokejových Pirátů Lukáš Květoň ale varuje: „Nebude to nic jednoduchého. On si každý myslí, že když přijde z extraligy, že to tady bude vodit jak medvědy. Ale ono to tak není. Hráči jsou v 1. lize kvalitní. Bude se nám dařit, jen když budeme hrát jako mužstvo,“ vyzývá útočník, jenž v minulé extraligové sezoně posbíral v Mountfieldu 43 zápasů, 6 gólů a 7 asistencí.

Museli vás hodně přemlouvat, abyste kývl na nabídku z 1. ligy?
Trošku jsem vyčkával, měl jsem i jiné nabídky. Ale problém je dneska tabulková cena za hráče, kluby šetří a Chomutov dal jednoznačnou nabídku. A hlavně mě sem chtěl trenér Kopřiva, to byl základ. Pak už byla domluva rychlá.

Jak v loňské sezoně nahlíželi na Chomutov hráči z jiných klubů? Nebyli Piráti až pro smích?
Pro smích ne, protože kdo to hraje, tak to zná. Jakmile se dostanete do nějaké takové křeče, prohrajete 20 zápasů, tak se to mužstvo z toho těžko dostává. A pak už jste ve stadiu rozkladu, nikdo si nevěří. Ale když jsme Chomutov probírali se spoluhráči, pořád jsme si mysleli, že se to tady uhraje v baráži.

I když se to nestalo, pořád je Chomutov dobrá stanice?
Zázemí je tady suprové, není tu v ničem problém. I to sehrálo roli při mém rozhodování.

Přesvědčilo vás i to, že sem jdou hráči, kteří už mají nějaká jména?
Skládá se tu dobrý tým, kvalitní beci i útočníci. Ten základ je tady položený, teď se o to musíme poprat my na ledě. Hrát jako tým.

Zdůrazňujete, že Chomutov musí hrát jako tým. Takový pocit jste z Pirátů loni neměl?
To já nevím, nebyl jsem tu, nemůžu to hodnotit. Ale když to nefunguje v kabině, je problém. Mužstvo musí držet pospolu, nejde hrát si na nějaké individuality. Já jsem tady a jmenuju se takhle, to prostě neexistuje. Musí to být všichni za jednoho.

Od Chomutova se čeká, že bude vyhrávat, ve vítězné atmosféře se pak dělá lépe i parta, že?
Když se loni prodala extraliga z Budějovic do Hradce, taky nás všichni pasovali, že budeme poslední. Ale my se dali dohromady s tím, že prostě musíme zabrat, rozhodovali jsme zápasy o gól, v prodloužení, fungovalo to. Pak se zvednete jako tým, to vám dodává sílu a sebevědomí. A jdete jen nahoru.

Sportovní manažer Boris Čapla naznačil, že Chomutov bude chtít změnit styl hry. Má to být hodně o bruslení, ne o urostlých hráčích, spíš o těch lehčích. Vyhovuje vám to?
Dobré bruslení je dnes všude zásadní požadavek, musí to být základ pro každého hráče. Hokej je strašně rychlý, pořád se zrychluje. Ale já s tím problém nemám. Ani s váhou. Nepřiberu, i když si dám kachnu.Najdete na iDNES.czmobilní verze