Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Luongo tým proti Česku podržel, je ve finále

13 2004
S bolavým levým zápěstím usedl v sobotu večer ve slavné Air Canada Center mezi fanoušky. Martin Brodeur možná přenesl sílu brankářského umění na svého kolegu a náhradníka Roberta Luonga. Bylo mu to trochu líto, raději by byl na ledě, přesto se s velkou chutí pustil s ostatními fanoušky do bujaré oslavy. Vincent Lecavalier právě vstřelil v prodloužení gól - Kanada postoupila do finále Světového poháru.

Češi možná tajně doufali, že by absence Brodeura mohla být velká výhoda. Jenže Luongo zachytal výborně, tolik střel na kanadskou branku nešlo za celou dobu, co se Světový pohár hraje. Sedmatřicet pokusů zlikvidoval, jen na tři nestačil.

Brodeur sám rozhodl, že chytat nebude. "Tým musí být připraven, ne do poslední chvíle čekat, jestli se uzdravím." Zápěstí ho bolelo a riskovat v takovém zápase nechtěl.

A Luongo ho nahradil zdatně, hlavně při šanci Hejduka zazářil. "Ani nevím, jak ten puk vyškrábl," říkal pak udiveně český útočník.

"To nejde popsat slovy," reagoval po utkání Luongo na dotaz kanadských novinářů, jak se cítí. Teď ho navíc čeká finále. "Marty mi před zápasem řekl, ať jsem v klidu a semifinále si užiju," líčil.
 
Luongo je mladý brankář, ale takhle velké zodpovědnosti už čelil. V roce 2003 zastoupil na mistrovství světa zraněného Seana Burkeho a tým to dotáhl až  ke zlatým medailím. A Kanaďané s Luongem v brance triumfovali i rok později v Praze.

I slavný Wayne Gretzky vysekl Luongovi poklonu: "Zachytal výborně."

Český útočník Martin Havlát (vlevo) vyrovnává na 2:2. Roberto Luongo v brance Kanady je bezmocný.

Český útočník Martin Havlát se raduje ze svého gólu na 2:2. Roberto Luongo byl pak překonán ještě jednou, ale Kanada nakonec vyhrála 4:3 v prodloužení..

Český útočník Martin Havlát (vpravo) právě překonává Roberta Luonga v brance Kanady a vyrovnává na 2:2.

Roberto Luongo vyráží pokus Jaromíra Jágra. Česká hokejová hvězda se v semifinále SP proti Kanadě neprosadila.

Jaromír Jágr kanadského brankáře Roberta Luonga nepřekonal.

Český útočník Martin Straka se snaží vytvořit si šanci objetím branky Roberta Luonga.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze