Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Luža v Rusku alespoň zdrsněl

14 2003
Vsetín - Slovenský hokejový obránce Patrik Luža doplatil na manýry, které provází letní přestupy v ruské Superlize. Kluby často sdělují přes hráčské agenty požadavky, které dokáží změnit v okamžiku, navíc na poslední chvíli. Příběh vsetínského beka jde příkladem. Roční hostování jedenatřicetiletého obránce v Nižněkamsku změnil bleskový telefonát.

"Dva dny před tím, než jsem se měl hlásit trenérovi, můj agent oznámil, ať nikam nejezdím. Vedení klubu se prý rozhodlo, že žádného dalšího obránce, navíc ze zahraniční, vůbec nechce," vypráví Luža,

S ruským celkem absolvoval větší část letní přípravy. Ruské epizoty přesto nelituje.

Proč? "Především mám za sebou nesrovnatelně tvrdší přípravu, v Česku se tak intenzívně netrénuje," tvrdí.

"Ostatně - trenér Nižněkamsku Krikonov má pověst drsného chlapíka, prý se mu nevyrovná ani Viktor Tichonov. Jeho tréninky byly pěkně ostré, i když občas stereotypní. Rozhodně to ale nebyl ztracený čas."

Luža má vůbec za sebou léto plné kuriozit. Při fotbalové exhibici ve Zlíně zkolaboval poté, co se před utkáním přejedl. V Rusku zase na moskevském nádraží spadl z dvoumetrového perónu pod vlak a způsobil si tak zranění lýtka.

"Snad jsem si smůlu už vybral. Věřím, že v novém ročníku se mi budou zranění vyhýbat. Hlavně ovšem pády pod vlak," zasmál se.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze