Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lvi jsou druzí, jejich trenéři nespokojení

Radost hokejistů Ústí nad Labem v zápase s Brnem. | foto: Martin Adamec, MAFRA

8 2008
Kdyby se po základní části 1. ligy rozdávaly medaile, hokejistům Ústí by se na krku houpala stříbrná. Jenže ani její lesk by trenéry neomámil natolik, že by přestali vidět nedostatky. "Jsme druzí, ale nemůžeme být spokojeni," tvrdí Jan Votruba, jeden z koučů Lvů. "Máme nesmírně kvalitní tým s extraligovými zkušenostmi a musíme se ještě zlepšovat," velí před nadstavbou sudá-lichá.

V čem tkví nespokojenost?
I když mužstva přehráváme, nejsme schopni to vyjádřit gólově. Máme šance, ale neproměňujeme je a pak se trápíme až do konce.

Plno vašich hráčů jste pustili jinam. Nebude v tom později potíž?
Děláme to proto, aby měli všichni zápasovou praxi. Půjčujeme je do extraligy, první ligy i nižších soutěží. Časem je začneme stahovat zpátky. Tři neděle, možná celý měsíc bychom je chtěli mít pohromadě. Tedy už v lednu. S mužstvem, které půjde do play-off, chceme hrát ještě v dlouhodobé části soutěže.

Jako sudý tým narazíte v nadstavbě na Kometu, ale na Chomutov ne.
Systémově je to špatně. Je škoda, že nebudeme hrát proti Chomutovu. Tyhle zápasy jsou nesmírně kvalitní, je to derby, přišli by diváci. Nesmyslné. Měl by být jiný systém, aby se potkali všichni se všemi.

Ústí pasovalo na favority Kometu a Chomutov. Zůstanete dál v pozadí, nebo řeknete, že patříte mezi ně?
Určitě ne. Favoritem jsou dál Brno i Chomutov. Ten má velice silný tým, ale kvůli zraněním se potýká s divokými výsledky. Štika soutěže je Vrchlabí. My máme stále co zlepšovat, ještě to není ono.

A nebylo ani v derby s Mostem, které jste v sobotu vyhráli 3:0?
Až od druhé třetiny se zlepšil náš pohyb a důraz do brány. Po pěkných kombinacích jsme rozhodli. Chválím brankáře Orcta i obránce, kteří dali všechny naše góly.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze