Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Maláč se utvrdil: Na první ligu pořád mám

13 2008
Hodonín, Beroun - Fanoušci hokejové Komety se znovu učí skandovat jméno brankáře Pavla Maláče. Gólman, kterého brněnský klub před sezonou odložil na hostování do druholigového Hodonína, teď přišel Kometě při zdravotních lapáliích jejích brankářů Hronka a Jariny náramně vhod. Beroun má k záchraně dovést Martin Altrichter.

Maláč odchytal v modrobílém dresu čtyři zápasy a při třech z nich dovedl tým k výhře. „Potěšilo mě, že můžu Brnu znovu pomoct. Jsem za to moc rád,“ říká 34letý Maláč.

Předpokládám, že už jste s něčím takovým ani nepočítal.
S něčím takovým jsem nepočítal vůbec. Byl jsem překvapený a zároveň moc rád.

A zatím vypadáte, že si tu šanci v Brně užíváte. A také ukazujete, že pořád v pohodě máte na první ligu.
Já nemám důvod si to neužívat. A vždycky jsem byl přesvědčený o tom, že druhou ligu nechytám proto, že bych neměl na první. Prostě se to tak událo. Ale myslím si, že na prvoligový hokej pořád mám.

To se teď potvrdilo. Jak vlastně proběhl váš návrat do Brna? V létě jste se nerozešli v nejlepším, když vám klub až na poslední chvíli řekl, že s vámi nepočítá, a vy jste musel do druholigového Hodonína.
Já si myslím, že důvod, proč jsem nezůstal v Brně, byl ten, že mě tam trenér Čada nechtěl. To, jak to proběhlo, bylo na mě trochu moc narychlo, ale takhle to prostě chodilo. Těžko proti tomu něco namítat. Teď už tam pan Čada není, takže důvod, proč jsem nebyl v Brně, padl. S Liborem Zábranským jsem nikdy žádný velký problém neměl.

Vy teď vlastně trénujete v Hodoníně, nebo v Brně?
Já jsem byl celý týden v Brně, zrovna teď se vracím do Hodonína. A co bude dál, to vůbec nevím. Zatím to beru tak, že jsem pomohl na čtyři zápasy a je možný, že to skončilo. Taky je možný, že to bude pokračovat, ale to není otázka pro mě. Já počkám a pak uvidím, jak to bude.

Ale v brněnské kabině jste se pohyboval, jak to momentálně vypadá s brankáři Komety?
Já jsem tam vlastně žádného neviděl, protože oba byli nemocní. A jak to s nimi vypadá, to nevím. To možná neví ani sami kluci.

Altrichter: Záchranu ještě nemáme vůbec jistou

To ON má být tím mužem, který vykouzlí prvoligovou záchranu. Když Beroun získal na hostování brankáře Martina Altrichtera, sliboval si od něj málem zázraky... a pětatřicetiletý pohodář nezklamal. Berounští především díky němu vyhráli poslední čtyři zápasy základní části a poprvé v sezoně se zbavili nálepky nejhoršího týmu divize Západ.

Martine, klíčový dotaz: zůstanete v Berouně i pro play-out?
Měl bych, plzeňská jednička Roman Málek je zdravá, takže snad ano.

Napravil podle vás dobrý konec základní fáze zpackaný dojem z celé berounské sezony?
Asi moc ne.

Jak to, body začaly nezvykle přibývat?
Jo, bodově to konečně bylo ono, ale herně vůbec ne.

Ty body prý byla z rozhodující části vaše zásluha...
To nedokážu posoudit, ale jsem rád, když to slyším. Čeká nás ještě spousta práce, máme mladý tým a záchrana ještě vůbec není jistá.

Řekl bych, že díky čtyřem výhrám v řadě ale Berounu sebevědomí nechybí.
To je právě ten problém: někdo ho má přespříliš, druhý zase strašně málo. Kluci by se měli sjednotit, protože stále tápeme i herně.

Postoupí podle vás vaši nedávní spoluhráči z Boleslavi do extraligy?
Budou to mít ještě hrozně těžké, čeká je fůra zápasů a když to dobře půjde i baráž proti Ústí. Víte, ono se to nezdá, ale mezi extraligou a 1. ligou je ohromný rozdíl, nicméně ten postup klukům moc přeju.

ŠPATNÝ DEN. Brněnský brankář Pavel Maláč sice proti Ústí předvedl několik skvělých zákroků, také ale svými hrubkami daroval soupeři dva góly. I tak Kometa získala bod.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze