Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Málek? Jen jedna z mnoha možností

30 2003
Philadelphia - Odchod Romana Čechmánka do Los Angeles nevyvolal u vedení Philadelphie okamžitou snahu získat dekvátní náhradu. Tu hodlají Flyers představit až v červenci. V té době končí v NHL smlouvy hned několika gólmanům, na trhu bude z čeho vybírat.Volnými agenty budou například Felix Potvin z Los Angeles, bostonský Jeff Hackett a Chris Osgood ze St. Louis. Pouze v případě Osgooda bude mít přitom přednostní právo při jednání o podmínkách nové smlouvy jeho dosavadní klub.

"Několik týmů nám již brankáře nabízelo, ale my počkáme do 1. července a uvidíme, kdo bude bez smlouvy," citovala Clarka agentura AP.  "Nevíme, jak to nakonec dopadne, ale je jasné, že několik brankářů volných bude. Jsem si jistý, že někoho dobrého získáme," podotkl generální manažer. Existuje také šance, že Čechmánkovu pozici zaujme jeho dosavadní náhradník Robert Esche a klub angažuje pouze někoho, kdo mu bude krýt záda.

Jedním z kandidátů v tomto případě je nejlepší brankář uplynulého extraligového ročníku Roman Málek, jehož práva Philadelphia vlastní. Oba strany podle dostupných informací intenzivně jednají o podmínkách možného kontraktu. "Nemám zdání, zda to vyjde, nebo ne. V úvahu připadá řada variant," uvedl hráčův zástupce Petr Svoboda pro internetový server hokej.cz.

Rozhodnutí by prý ale mělo padnout do týdne. "Dlouho už to trvat nebude. Musíme dát vědět Slavii, zda si má hledat nového gólmana, nebo ne," vysvětlil Svoboda.

Sám pětadvacetiletý brankář by do zámoří za určitých okolností rád odešel. "Nechci tam jít za každou cenu. Ale pokud by přišla od Philadelphie dobrá nabídka, půjdu. Ve Slavii už těžko mohu mít lepší sezonu než letos," řekl Málek, jenž v uplynulém ročníku udržel v základní části dvanáctkrát čisté konto a prosadil se do pozice reprezentační dvojky na mistrovství světa.

Clark si je jistý, že nakonec po dohodě s trenéry zvolí správné řešení, jak nahradit trojnásobného světového šampiona a olympijského vítěze Čechmánka. "Naše mužstvo předvádí propracovaný defenzivní styl hokeje, který pomůže k úspěchu řadě brankářů," tvrdil sebevědomě funkcionář Flyers.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze