Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Málek kandiduje, ale politikem být nechce

14 2004
Karlovy Vary - Míří hokejový brankář Roman Málek do velké politiky? Jeho jméno figuruje na jedenáctém místě kandidátky hnutí Nezávislých pro červnové volby do Evropského parlamentu. "Můžu říct jenom, že to je pravda. Nechal jsem se přemluvit. Kým? To si nechám pro sebe. Víc k tomu říct nemůžu. Jenom to, že hokej pro mě zůstává na prvním místě," řekl Málek.

Z toho, že by musel ukončit kariéru hokejisty a obléci sako s kravatou, Málek obavy nemá. "To, že by mě zvolili, se nemůže stát. Je to podchycené. Na té kandidátce je jenom moje jméno. Já beru jenom hokej, hokej miluju," ujišťuje.

Přesto se informace o Málkově kandidatuře neobešla bez reakce. "Trochu mi zvonil telefon, ale to je všechno. I v kabině to bylo v klidu," tvrdí. Zapsáním jména na kandidátku pro něj volby skončily.

Teď má brankář, který senzačně dovedl Plzeň do semifinále hokejové extraligy, před sebou zcela jiný cíl: probojovat se do konečné nominace na mistrovství světa v Praze a Ostravě.

"Rád bych se tam dostal, ale momentálně jsem tady čtyři brankáři, navíc asi přijede Tomáš Vokoun, pokud se mu nepodaří postoupit přes Detroit. Takže nás tu bude pět a dva půjdu pryč. Šance nejsou malé, ale zase ne takové, jako kdybychom tu byli už tři," uznává Málek.

V přípravě jsou kromě něho Dušan Salfický, Roman Čechmánek a Petr Bříza.

Boj ale nevzdává. "Ještě chvilku bych rád v Čechách hrál. Nebo nevím, jestli hrál, ale alespoň byl u toho. Každému se nepoštěstí být na mistrovství světa, ještě k tomu v Praze. Je to velké lákadlo, navíc, když to vypadá, že tady příští rok nebudu," připouští.

Už od vyřazení Plzně z play-off se spekuluje o Málkově odchodu do Ruska. V bohaté superlize chce podepsat roční smlouvu. Nejčastěji se hovoří o Metallurgu Magnitogorsk, který vede český trenér Marek Sýkora, ale Málek se důsledně brání tomu, aby klub jmenoval.

"Rád bych řekl, že už je to potvrzené, ale pořád to na určitých věcech vázne. Ale každým dnem se to snad nějak vyvrbí. Ve hře jsou dva kluby, ale myslím, že u jednoho už je jasno a záleží na strašně malých věcech. S podmínkami, na nichž jsme se dohodli, jsem velmi spokojený," tvrdí gólman.

Na změnu prostředí se šestadvacetiletý brankář těší. "Když jsem začal o Rusku přemýšlet, říkal jsem si: nevím, nevím, jestli bych tam šel. Ale teď už se na to začínám docela těšit. Ne, že bych si chtěl zkrátit dovolenou, ale docela bych tam už rád byl, abych věděl, jak to tam vypadá. Celou hokejovou kariéru jsem byl tady a těším se na zahraniční zkušenost. Ať už bude dobrá, nebo špatná, určitě mi pomůže," věří.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze