Málek tlačí Plzeň do play-off

16 2004
Plzeň - Brankář Roman Málek stále drží šance Plzně na play-off. V neděli tým přetlačil Vítkovice 4:2, gólman za svá záda pustil pouze dvě rány z první třetiny. Na osmé Kladno ztrácí Lasselsberger šest bodů. "Pokud bych si mohl vybrat, nejradši si zahraju play-off s Plzní," prohlásil Málek po návratu ze Švédských hokejových her.

Tam byl vyhlášen nejlepším gólmanem.

V Plzni po přesunu z mistrovské Slavie včera odchytal jedenáctý zápas. Dvakrát se radoval z čistého konta, průměr stáhl na dva inkasované góly na utkání.

"Ze všech týmů od osmé příčky dolů dávám největší šance na play-off Plzni. Především proto, že má v brance Málka," odhadl Josef Řezníček, dlouholetý kapitán Plzně a dnes obránce pražské Sparty.

Kudy vede pro Plzeň cesta mezi osm vyvolených? "Doma už musíme být stoprocentně úspěšní, zvenku potřebujeme přivézt alespoň čtyři body," mínil Miroslav Přerost před pátečním duelem v Liberci, kde Západočeši remizovali 2:2.

"Na play-off by mohlo stačit tak jedenasedmdesát bodů," uvažoval útočník Josef Straka, nejproduktivnější hráč Lasselsbergeru. V nedlěli přidal další tři asistence.

Plzeň zvládla proti Vítkovicím těžký direkt, který jí zasadil soupeř v úvodní třetině. Stačilo mu třináct vteřin na dva góly. V obou případech zůstali před Málkem volní hráči - dorážející Tomášek a Krayzel.

Málek si však postupně připisoval další parádní zákroky. Nataženou lapačkou zkrotil pokus Hulvy, ránu osamoceného Krayzela vytěsnil mimo tyče ramenem. A měl i štěstí. Po bombě Jurečky mu pomohla pravá tyč a střelu Semana švihem zastavil maskou.

Šest minut před koncem rozesmutněl znovu Jurečku. Ten pálil ze dvou metrů, ale trefil jen natažený Málkův beton. V posledních pěti kolech hraje Plzeň třikrát se soupeři z bezprostředního sousedství tabulky.

V Karlových Varech, se Vsetínem a v posledním kole základní části hostí Kladno. Pokud v té chvíli zůstanou jedinými kandidáty na play-off a Rabat nebude mít větší náskok než tříbodový, půjde o všechno.