Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Málem pořádali hon na Kleslu

29 2001
B r a m p t o n, P r a h a - Co dokáže kanadský nacionalista Don Cherry, pěkně zblízka poznal osmnáctiletý hokejista Rostislav Klesla. Mediálně protežovaný trenér účelově vyložil Kleslovo vyjádření z jednoho rozhovoru. V posvátně sledovaném televizním pořadu Hockey Night in Canada označil českého beka týmu Brampton Battalion za arogantního náfuku, který o Kanaďanech mluví jako o "tupcích". Cherry přes obrazovku burcoval Kleslovy soupeře v juniorské OHL, aby mu to na ledě "vytmavili".

"Pan Cherry je kašpar, stačí se podívat, jak se obléká," řekl Zbyněk Kusý, manažer českých juniorských mistrů světa. Cherry nosí křiklavé motýlky jiné výstřední části oděvu. Rostislav Klesla vyšel z kontroverze vítězně, třebaže se konala na nepřátelském území.

"Nelituju toho, co jsem řekl. Jen se mě ptali, v čem je naše kouzlo, a já jim odpověděl, že jsme na šampionátu hráli chytře. Nic víc," ohradil se v zámořském tisku Klesla, na svůj věk nezvykle dospělý mladík.

"Kanadou nepohrdám, mám tu kamarády, líbí se mi tu. A Cherry modernímu hokeji nerozumí." Klesly se zastalo pár novinářů a také Mike Griffin, prezident klubu Brampton Battalion: "Když bude můj syn v osmnácti letech povahou podobný Rosťovi, budu spokojený otec."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze