Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Málka výměna do Plzně šokovala

5 2004
Beroun - Na jaře vychytal týmu titul, v létě odolal vábení NHL, neodešel ani do Ruska. Dal přednost Slavii. A co z toho? Po Novém roce se vedení služeb Romana Málka zřeklo a poslalo ho na hostování do Plzně. "Když jsem se to od Vládi Růžičky dozvěděl, stál jsem chvíli jako opařený. Nečekal jsem to," přiznal Málek.

V minulé sezoně kraloval šestadvacetiletý hokejový brankář extraligovým statistikám a zachytal si i na mistrovství světa. Na jarní výkony ale nenavázal, navíc přišly problémy s třísly a z branky hokejového mistra jej postupně vytlačil náhradník Lukáš Hronek.

V létě odolal Roman Málek vábení Philadelphie a rozhodl se zůstat. Ještě před Vánoci měl nabídku z ruské Lady Togliatti. Slavia ho nepustila. O čtvrnáct dní později ale Romana Málka vyměnila do Plzně za brankáře Zdeňka Šmída a centra Aleše Krátošku. Na západě Čech by měl hostovat do konce sezony - více ZDE.

Kdy jste se dozvěděl o své výměně do Plzně?
Po tréninku mi řekli, že mám jít do kanceláře za Vláďou Růžičkou, kde mi to oznámil. Chvilku jsem tam stál jako opařený. Vůbec jsem to nečekal. Pak jsme si o tom popovídali. Ale co jsme si řekli, by mělo zůstat mezi námi…

Cítíte hořkost? Loni na jaře jste Slavii pomohl k titulu a teď vás klub vyměnil…
Je to divné. Ve Slavii jsem byl léta. Snad jsem i pro klub něco odvedl a pomohl mu. Ale tak to je. Když mě už nepotřebují, tak to musím vzít jako fakt. Nechci se vrtat ve starých věcech. Jsem profesionál a když je o mě zájem v Plzni, rád za ni budu hrát.

V uplynulých týdnech se hodně spekulovalo o tom, že váš kamarádský vztah s Vladimírem Růžičkou ochladl. Je to pravda?
Z mé strany nikdy žádný problém nebyl. Nemohu proti němu říct jediné slovo. Je ale pravda, že v novinách se toho napsalo během podzimu dost a často to nebyla pravda. Ale o tom, že odejdu ze Slavie, nemohl rozhodnout jeden člověk. Vedení se usneslo, že už mě nepotřebují a já to tak musím brát. Nemá smysl se tím moc zabývat.

Řada hráčů má ve smlouvě klauzuli, že nemůže být bez svého souhlasu vyměněna do jiného klubu. To nebyl váš případ?
Ale ano. Mám to ve smlouvě a mohl jsem odchod do Plzně odmítnout. Ale nebylo by příjemné působit v klubu, kde o mě nestojí.

V létě jste zvažoval odchod do zámoří, ještě před Vánoci jste měl nabídku z Ruska, ale Slavia vás nepustila a do Togliatti nakonec místo vás zamířil Jiří Trvaj. Neštve vás teď, že ze zahraničního angažmá sešlo?
Těžko můžu mluvit o tom, jestli mě to štve, nebo ne. Do Ruska bych šel kvůli penězům, ale nevyšlo to. I když je to trochu zvláštní. Před čtrnácti dny jsem mohl odejít a Slavia mě nepustila a teď mě vyměnila do Plzně. Ale tak to prostě je.

Myslíte, že se ještě do Slavie vrátíte? Loni klub vyměnil do Plzně dlouholetého slávistu Viktora Ujčíka, který už se do Edenu nevrátil a teď hraje ve Spartě…
Je pravda, že je to prakticky to samé. Ujča šel také do Plzně, jenom o pár kol dřív. Ale já o tom zatím takhle nepřemýšlím. Mám po této sezoně ještě na tři roky smlouvu ve Slavii. Uvidíme, co bude. Rozhodně si ale za sebou nechci pálit mosty, ale na druhou stranu asi nebudu nikoho prosit, aby mě vzal zpátky.

Z výměny musíte být zklamaný. Našel jste na ní něco pozitivního?
Je to pro mě nová motivace. Kluky v týmu dobře znám, bývalého slávistu Radka Matějovského dokonce už někdy od osmé třídy. V Plzni se mi vždycky dobře chytalo, jenom mě nikdy nenapadlo, že tam někdy budu působit. Navíc to mám do Plzně z Berouna blízko, takže ani na to si nemůžu stěžovat. Škoda jen, že je Plzeň předposlední.

Nemáte obavu, že se vám odchodem do Plzně, která má hodně daleko do play-off, zmenšila šance probojovat se do nominace na mistrovství světa v Praze?
Tak to neberu. Když budu chytat dobře, tak mi to spíš pomůže a můžu naopak získat nějaké kladné body. Záleží jenom na mých výkonech. V Plzni na mě bude velký tlak, ale ten je na brankáře vždycky.

Před Vánoci vás limitovala bolavá třísla. Už jste v pořádku?
Ještě nejsem na sto procent fit, ale hodně se to zlepšilo. Ještě budu s docentem Kolářem pokračovat v léčbě. Doufám, že třísla na moje výkony nebudou mít žádný vliv.

Stačil jste se rozloučit se spoluhráči ve Slavii?
S klukama jsem nemluvil. Než jsem odešel od Vládi Růžičky, tak už po tréninku v kabině nebyli. S těmi, které jsem potkal, jsem se ale rozloučil. Ale třeba s Lukášem Hronkem jsem nemluvil a ani jsme si nevolali. Dneska na to opravdu nebyla nálada.

Bodování

19

Dominik Kubalík

Plzeň

18

Martin Erat

Kometa

17

Milan Gulaš

Plzeň

Góly

13

Dominik Kubalík

Plzeň

9

Tomáš Mertl

Plzeň

8

Milan Gulaš

Plzeň

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Kometa 13 8 2 2 1 53:30 30
2. Plzeň 13 7 3 2 1 59:29 29
3. Třinec 13 7 1 2 3 40:31 25
4. Hr. Králové 13 7 1 1 4 30:23 24
5. Sparta 14 7 1 0 6 38:38 23
6. Chomutov 13 5 2 2 4 34:32 21
7. Zlín 13 4 3 1 5 32:31 19
8. Vítkovice 14 4 2 2 6 36:35 18
9. Ml. Boleslav 13 5 0 3 5 30:29 18
10. Olomouc 14 3 3 2 6 30:43 17
11. Liberec 12 5 0 0 7 22:38 15
12. Pardubice 14 4 1 1 8 30:49 15
13. Jihlava 12 3 1 2 6 29:36 13
14. Litvínov 13 2 1 1 9 20:39 9

Najdete na iDNES.czmobilní verze