Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci v Praze přišli na Malkina bez Malkina. Je to škoda, litovali

NEPŘIJEL. Čeští fanoušci se těšili, že Jevgenij Malkin přijede s Magnitogorskem do Prahy na zápas KHL proti Lvu. Kvůli konci výluky v NHL musel zpět do zámoří. | foto: Profimedia.cz

8 2013
Neodcházelo se mu lehce. Mateřskému klubu chtěl pomoct, co to šlo. Přesto Jevgenij Malkin spořádaně poslechl vedení Pittsburghu, z Bratislavy si odjel do Magnitogorsku sbalit věci a odletěl do zámoří. Nejlepší hokejista současnosti už se tak v Praze neobjevil v utkání KHL proti Lvu.

Na nějaký čas naposledy viděli ruského útočníka v klubovém dresu v Evropě slovenští fanoušci v bratislavské aréně v neděli. Malkin dal gól, na další dva přihrál, ovšem domácí Slovan zvítězil v nájezdech.

Ještě ten den se Malkin i další hráči dozvěděli, že výluka v NHL skončila a oni se musí stáhnout zpět.

Jiné hvězdy hrály

"Mrzí mě to. Ale co se dá dělat, prostě musím zpátky do Pittsburghu," řekl hvězdný útočník na Slovensku.

"Byl to výborný zápas ve skvělé atmosféře. Fanoušci byli vynikající," pochválil slovenské diváky Malkin, pak údajně  oslavil blížící se start NHL s kamarádem Sergejem Mozjakinem a tým opustil.

Čeští fanoušci se na ruskou superstar také těšili, ovšem nedočkali se. V předprodeji se na zápas Lva Praha proti Metallurgu Magnitogorsk prodalo sedm tisíc vstupenek. Do holešovické Tisport areny však nakonec dorazilo jen 6 718 diváků.

Cimrmanovsky by se dalo napsat, že lidé přišli na "Malkina bez Malkina". Někteří z nich trochu litovali. "Mrzí mě to," řekl jeden z natěšených fanoušků. "Přišel jsem spíš na hokej jako takový, ale je velká škoda, že Malkin nehraje," přidal se jeho kamarád.

Ale našli se i tací, kterým bylo jedno, že se Malkin v sestavě Magnitogorsku neobjevil. "Přišel jsem se prostě jen pobavit," prohlásil u stánku s občerstvením další z diváků. A členové fanklubu pražského týmu byli ještě rezolutnější. "Přišel jsem na Lva. Doufal jsem, že Malkin hrát nebude. Ani vlastně nevím, jestli vůbec hraje," usmál se slovenský fanoušek Jaro.

Právě kotel nejvěrnějších příznivců Lva se už tradičně staral s podporou hlasitých bubnů o atmosféru v hledišti. Postupně se občas - hlavně při šancích a po gólech domácích - k nim přidávali diváci na podélných tribunách. Slyšet byli i ruští fanoušci Magnitogorsku.

Na ledě neúčast šestadvacetiletého Rusa moc znát nebyla. Prosadili se další kvalitní hráči jako Mozjakin nebo šikovný útočník Mats Zucarello z Norska a hosté zvítězili v Praze i bez Malkina 5:2.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze