Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Maloney hledá v Německu nového Čechmánka

9 2001
Hannover - Mezi téměř dvěmi stovkami skautů z celého světa sleduje utkání světového šampionátu také bývalý hokejista Don Maloney, dnes asistent generálního manažera týmu zákořské NHL New York Rangers. Hledá především evropské hokejisty střední a straší generace a ráb by si také vyhlédl dobrého brankáře. "Hledám druhého Romana Čechmánka," řekl v rozhovoru pro oficiální internetovou stránku mistrovství.

"Zrovna v takové situaci, jako jsme nyní, by se nám někdo podobný hodil. Diamant, který bychom vybrousili k dokonalému lesku," připomněl loňské skvělé výkony českého brankáře na šampionátu v Petrohradě. Šéfy Philadelphie zaujaly natolik, že mu nabídli smlouvu na milion dolarů. A Čechmánek se týmu mnohonásobně vyplatil: patřil k nejlepším brankářům základní části a dovedl Philadelphii do play off.

Maloneymu se z evropských brankářů nejvíce líbil Fin Pasi Nurminen. "Je to malý brankář, ale  zatím hraje velký turnaj," říká. Nejvíce ho ovšem zaujal rakouský hokejista Olivier Setzinger. Je mu osmnáct let a letos půjde na draft.

Rád by ulovil čtyři až pět hráčů. "Mámě jich několik vyhlédnutých a budeme je dále sledovat. Hrají tu nejlepší hokejisté z Evropy, nás zajímají hlavně ti starší. Uvidíme, pro koho se nakonec rozhodneme," říká Maloney.

Pečlivě sleduje i jednoho ze svých nejlepších svěřenců, českého útočníka Radka Dvořáka. "Když jsme ho kdysi koupili ze San Jose za Todda Harveye, byl za to generální manažer Neil Smith kritizován. A nyní všichni vidí, jak je to skvělý hráč. Letos dal jedenatřicet gólů a je schopen ještě výše," chváli jej jeden z šéfů klubu. "V NHL není tolik rychlých hráčů jako on, bude brzy stejným typem hráčem jako je Milan Hejduk nebo Chris Drury."


 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze