Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Malý velký bek začínal v útoku

6 2003
Chomutov - Děkovat faktu, že uznávaný obránce Pavel Maleček ještě nezískal řidičské oprávnění, mohou trenéři prvoligových hokejistů Chomutova. "Něco jsem si vyhlídnul i v cizině, jenže nemám řidičák, tak jsem to zavrhl," pověděl Maleček, který proto kývl na chomutovskou nabídku. I tak si ale řidičský průkaz dodělává, aby občas zajel domů do Berouna, kde kvůli práci zůstala i jeho přítelkyně. V novém působišti dostal byt.

Zadák, jenž letos oslaví třicetiny, je zatím největší posilou Chomutova. Už dávno na něj lidé nekoukají jako na atrakci, byť 162 centimetrů výšky přitahuje pohledy silou magnetu.

Malý velký muž, tak je titulován. S velkým přehledem, tvrdou a přesnou střelou sbírá body do statistik. V sezoně 2001/02 jich nastřádal třicet a byl mezi beky nejlepší.

"V mládí jsem nastupoval jako křídlo, tak do sedmé třídy. Pak jsem se stáhnul dozadu a už tam zůstal," vysvětlil Maleček původ svých útočných choutek.

I před vlastní brankou si dokáže zjednat respekt. Svaly má jako kulturista. "Mimo tréninky ale do posilovny nechodím, bohatě mi stačí současná dřina: dopoledne tři hodiny přípravy a odpoledne hodina a půl. Pak je člověk šťastný, když si odpočine," prozradil.

V Berouně mu skončila smlouva, klub mu novou nenabídl. Proč? "Nevím, s vedením jsem se nebavil, nic mi nesdělili a je mi to jedno," mávl rukou Maleček, jemuž z přilby čouhají dlouhé vlasy. Našel si roční hostování a je spokojený.

Jaký bude návrat v dresu soupeře na berounský stadion? "Normální. Lidi na ledě mi nic neudělali a ti v zákulisí mě nezajímají."

Mimo Beroun toho moc nenahrál. Jen v mládeži působil na Kladně, pár startů si připsal za Liberec. "Proto jsem chvíli přemýšlel, jestli mám vůbec někam jinam jít. Nakonec ještě zvítězil hokej," řekl.

Chomutov považuje za kvalitní mužstvo, předpokládá, že se opět zařadí mezi nejlepší v soutěži. "Vedení mi slíbilo hezké podmínky, domluvili jsme se bez potíží. V novém klubu mám novou motivaci."

O extralize nesní, ač v minulé sezoně čtyřikrát nastoupil za Liberec. "Na extraligu nemám výšku," našel hlavní důvod. "Liberci jsem vypomáhal, protože jsem byl levný."

 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze