Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Máme minimální podporu, stěžují si v Třebíči

Jihlava - Třebíč - Momentka z derby Dukla Jihlava - Horácká Slavia Třebíč. | foto: Václav Hubata-VacekMF DNES

19 2008
Třebíč - Vytvořit lepší finanční zázemí. Takový je hlavní úkol vedení třebíčských hokejistů před příští sezonou. Horácká Slavie sice letos znovu postoupila do play-off, ale v jednu chvíli se nad ní prvoligová hladina skoro zavírala. "Vyhnuli jsme se blamáži jen horko těžko," přiznává sportovní manažer klubu Kamil Pokorný.

"Máme opravdu minimální podporu. My třeba dokážeme z hráčů vydolovat maximum, jenže konkurence roste, týmy jsou silnější a my na to nemáme jak reagovat," dodává.

Kudy podle vás vede cesta ven?
Prostě ty subjekty, které jsou do hokeje v Třebíči zainteresovány, si musejí uvědomit, že to takhle dál nepůjde. My jsme samozřejmě vděčni za každou podporu, ale náklady a nároky se zvyšují.

Co v tomto směru tedy podnikáte?
Samozřejmě neustále pracujeme. Teď pro nás bude například hodně směrodatné to, jak dopadne chystaná koncepce podpory sportu na městě.

Už jste zmínil, že letos jste se záchranářským bojům vyhnuli jen těsně. Chcete říct, že pokud nepřijde větší finanční podpora, mohla by Třebíč o první ligu přijít?
Tvrdím, že ta konkurence je opravdu čím dál větší. A byla by obrovská škoda o soutěž přijít. Myslím, že za těch deset let Horácká Slavia dokázala, že do první ligy patří, že si ji zaslouží.

V současné době se většinou tvoří nový tým, podepisují se nové smlouvy. Jak je na tom v tomhle směru Horácká Slavia?
Zatím bych nechtěl prozrazovat nic konkrétního. Nějaké dohody máme, ale většinou jenom ústní. Buďte trpělivá.

Dobře, tak alespoň řeknete, zda mezi těmi ústními dohodami jsou ty, které udrží v kádru klíčové hráče...
A které máte konkrétně na mysli?

Třeba Petra Zahradníka...
Tak konkrétně ten má v Třebíči ještě smlouvu, takže s ním samozřejmě počítáme.

Hodně platným hráčem v závěru sezony byl také hostující obránce Rostislav Malena. Je nějaká šance, že by mohl v Horácké Slavii zůstat?
Já bych si to moc přál, Rosťa je výborný bek. Jenže má ještě rok smlouvu v Kometě Brno, a pak taky jeho finanční požadavky budou asi trošku vyšší. Samozřejmě záleží na jednání, uvidíme.

A jak se vyvíjí otázka trenérů u A-týmu? Zůstanete v této roli i nadále vy?
Mým zájmem je, vrátit se naplno k funkci sportovního manažera. Trénování A-týmu není prioritou. Na střídačce bych rád zůstal, ale spíš u juniorů.

Takže máte vyhlédnutého jiného adepta na post hlavního kouče?
Určitou představu máme, jednání probíhají, ale nic jistého zatím říct nemohu. Třeba to nakonec dopadne tak, že budeme muset situaci zase řešit z vlastních zdrojů. To všechno ukáže nejbližší doba.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze