Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Máme nejhorší tým v lize! rozčiluje se Holík

26 2004
New York - Byla to jen charitativní akce, přesto vstup hokejistů Rangers s Jágrem před oči diváků v newyorské Madison Square Garden nebyl moc příjemný. Necelých deset tisíc fanoušků hokejových Rangers na svůj tým nespokojeně bučelo. "Máme nejhorší tým v lize!" rozčiloval se další Čech v mužstvu Robert Holík nad sobotní porážkou.

Nejbohatší tým NHL uvítal Jágra ve svém středu, v prvním zápase s českou superhvězdou v sestavě ale propadl, do New Yorku se vracel poražen 1:9.

Ostrý Holíkův výrok z Ottawy se snažil o den později zmírnit asistent trenéra Tom Renney. "Mluvily z něj emoce, chápu to. Nebylo by dobré se zabývat tím, co řekl s rozpálenou hlavou."

Jenže Holík stál dál na svém. "Stojím si za tím, myslím, že to co jsem prohlásil v Ottawě, je pravda," řekl i v neděli, den po porážce, deníku New York Times.

"Prostě to tak cítím. Všichni hráči se musí zlepšit. Nemá cenu to dál rozebírat, stačí se podívat na fakta. Ve chvíli, kdy potřebujeme vítězit, abychom udrželi naději na play-off, jsme prohráli čtyřikrát za sebou."

Nespokojení jsou i fanoušci a ještě před prvním domácím zápasem s Jágrem v sestavě to dali hráčům Rangers pořádně pocítit. Při charitativním bruslení v Madison Square Garden aplaudovalo publikum bývalým hvězdám i žáčkům, na současný tým ale bučelo.

Jen "nováček" Jágr si při svém, prvním vstupu před diváky ve slavné hale vysloužil ovace, posléze vyhrál soutěž o nejrychlejší střelu.

"Nechci mluvit o tom, proč se tým tak trápí. Sám to totiž nevím," řekl novinářům.

"Po jednom zápase je těžké hodnotit. Máme před sebou ještě dvaatřicet utkání, naším cílem je dostat se do play-off. A pokud se to povede, věřím, že tam můžeme způsobit pořádné zemětřesení."

Vše o přestupu Jaromíra Jágra

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze