Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Máme zkušené beky, říká kouč Hadamczik

Alois Hadamczik

21 2008
Liberec - Nominace přizpůsobená okolnostem. Tak popsal svoji nominaci na světový šampionát trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik. V rozhovoru připouští, že v ní může dojít ještě k některým změnám. Jedno volné místo nechal pro Patrika Eliáše. "Máme eminentní zájem o jeho start," přiznal trenér.

Trenére, v nominaci se objevuje jméno Karla Rachůnka, takže jste spolu domluveni? Naopak se v něm nenachází jméno Patrika Eliáše, proč?
S Rachůnkem jsme mluvili. V klubu mu končí smlouva, takže může na sraz bez problémů přijet. S Patrikem jsme zatím po vypadnutí klubu nemluvili, několikrát jsem mu volal. Bohužel jsem se s ním osobně nespojil, nechával jsem mu vzkaz. Mám eminentní zájem na tom, aby Patrik v týmu byl.

Rachůnek je tedy už fit? Měl zdravotní problémy, nebude jej to limitovat?
Určité omezení to znamená. Karel přijede do kempu, a pokud potvrdí výkonnost a bude pro ten tým posilou, tak tam zůstane. Nevím, proč v poslední době nehrál. Nechci spekulovat o tom, jestli nehrál kvůli podpisu smlouvy do Ruska, to nevím a ani se tím nebudu zabývat.

Jak budete řešit případný přebytek hráčů?
Pokud získáme příslib Patrika Eliáše do čtvrtka, některý z hráčů už s námi v pátek neodletí. Ale ve hře je i varianta, že všichni odletí na kemp do Montrealu a případně se pak někdo vrátí domů. Je to z toho důvodu, že třeba budeme mít příslib hráčů, ale nebudeme mít výstupní prohlídky. I tak složitá je někdy nominace na šampionát. Pro nás je výhodnější, aby více hráčů odletělo a pak se případně někdo vrátil, než při nevyčerpání kvóty někoho složitě dopravovat za námi do Kanady.

Dalším jménem, které se zatím v nominaci nenachází, je Martin Škoula. S ním jste už komunikovali?
S Martinem komunikoval Zbyněk Kusý. Volal mu před posledním utkáním a komunikoval s jeho agentem panem Crhou. Máme samozřejmě o jeho start zájem. Otázkou je jeho zdraví. Máme takovou informaci, že na ledě měl kolizi s Milanem Hejdukem a má menší problémy s kolenem. Jaké konkrétně, to v tuto chvíli nevíme.

Můžete říci, u kterých hráčů jste ještě před dnešním utkáním váhali?
Otazník jsme měli u tří hráčů, ale konkrétní nebudu. Samotná utkání nám jasně ukázala, jaká je výkonnost hráčů, a přihlíželi jsme také na to, jaká byla jejich celoroční výkonnost v reprezentaci i v klubech.

Jako třetího gólmana jste zařadil Adama Svobodu. Co rozhodlo v jeho prospěch například před Lukášem Mensatorem?
Adam s národním týmem jezdil, zná tu skupinu lidí a navíc je zkušenější.

Milan Hnilička včera nechtěl potvrdit, zda už jste s ním hovořil o pozici týmové jedničky. Můžete to potvrdit nyní vy?
Přesně tak. S Milanem jsem hovořil a jsme domluvení, že na mistrovství poletí jako týmová jednička. Pozici dvojky a trojky bych nijak nespecifikoval.

Prozradíte, o které konkrétní hráče byste měli zájem v zámoří, pokud jejich kluby skončí ve Stanley Cupu?
Do rozhovoru vstupuje manažer reprezentace Kusý: My bychom vám to strašně rádi řekli. Ale když to napíšete, budou to okamžitě vědět v jejich klubech. Neradi bychom klukům dělali nějaké problémy, které by tam okamžitě měli. My už jsme několikrát říkali, že to je ohromně složité. My chceme pravidla dodržovat, není naším zájmem eskalovat nějaké problémy. Promiňte nám to.

Pokud se podíváme na nominaci, zdá se, že především v obraně by měl být ten tým silný.
Mluvíte-li o obraně, myslíte obránci, ale to tak v praxi není. Obrana týmu je o součinnosti celé pětky i týmu. Musíme mít proto vyrovnané celé pětky jak co do obranné, tak útočné činnosti. Je ale jasné, že zkušení obránci zklidní hru. Cítím jako naše plus, že takoví hráči jako Kaberle nebo Kuba s námi budou.

V nominaci chybí jméno Jaroslava Bednáře. Uvažoval jste o jeho nominaci?
S Jardou jsem komunikoval do poslední chvíle. Byl už s námi na předchozím mistrovství, odehrál ve Slavii výtečné play-off. Jarda Bednář by byl v sestavě tehdy, kdybychom si byli jistí, že patří mezi první tři pravá křídla, že bude vytěžovaný tak jako ve Slavii. Vzít ho do širší nominace a pak ho případně poslat domů nebo ho nestavět se mi nezdálo vůči němu korektní. Proto jsme se dohodli, že nominován nebude.

V nominaci je poměrně vysoký počet hráčů z extraligy. Jste rád, že je naše extraliga takto zastoupená?
Aktuální situace nám ukázala, jaké máme možnosti. Když jiné možnosti nejsou, tak berete nejlepší hráče, které vidíte a kteří vás svou hrou přesvědčí. Myslím, že jsme plně využili ty možnosti, které nám byly dány. Zastoupení extraligy mě bude těšit, když se budeme vracet s úspěchem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze