Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maminka nechtěla Škoulu ráno budit

21 2001
Moskva - Kapitán české hokejové reprezentace na turnaji Baltika Cup Petr Čajánek pocítil obrovskou radost, když se dozvěděl, že je v nominaci na olympijské hry v Salt Lake City. "Kdyby mi to někdo řekl někdy před rokem nebo před čtyřmi lety, když jsem se na zápasy v Naganu díval, tak bych se mu asi vysmál. Takže z toho mám obrovskou radost," svěřil se s pocity šestadvacetiletý zlínský univerzální hráč Čajánek.Zde si přečtěte další informace o nominaci

"Před letošním mistrovstvím světa jsem s tím vůbec nepočítal. Až když se mi šampionát povedl, tak jsem si říkal, že nějaká šance existuje," dodal.

Po šampionátu v Německu, kde patřil Čajánek k hlavním oporám vítězného týmu, si ho vybral na draftu NHL klub St. Louis Blues. Nabídka amerického týmu na kontrakt však nebyla pro českého reprezentanta přijatelná.

"Kdybych tam odešel, tak bych určitě na olympiádu nejel. Ta nabídka byla taková, jaká byla. Já jsem si říkal, že raději zůstanu ve Zlíně. Tam alespoň malá šance na olympiádu byla. Kdybych odešel do St. Louis, tak by byla nulová," mínil Čajánek.

S radostnou zprávou od reprezentačního trenéra Josefa Augusty se hned podělil s rodinou. "Psal jsem jim textovku před tréninkem, ale bylo to krátké. Nebylo moc času," prozradil Čajánek. "Gratulovali mi i spoluhráči. Trenéři nám to oznámili v kabině mezi všemi, takže nějaké projevy radosti v kabině nebyly patřičné," musel v sobě dusit radost.

Maminka nechtěla Škoulu budit
Obránce Colorada Martin Škoula, doma donedávna téměř neznámý hokejista, bude součástí týmu, který bude v únoru v Salt Lake City obhajovat zlaté medaile z předešlých olympijských her v Naganu. 

"Je to skvělé, že mě trenéři pozvali. Moc jsme o tom předtím nepřemýšlel, protože tady se o tom příliš nepíše. Ale přál jsem si to a věřil, že budu nominovaný," uvedl Škoula. Dvaadvacetiletý hráč se zviditelnil až letos, kdy s Coloradem vyhrál Stanleyův pohár. "Určitě mi to pomohlo," je si vědom rodák z Litoměřic.

Radostnou zprávu o svém zařazení do týmu se dozvěděl od své matky, která nyní pobývá u něj v Denveru. "Ve čtyři ráno zdejšího času jí volali známí, kteří nevěděli, že je tady," uvedl Škoula.

O nominaci se dozvěděl o několik hodin později, když se probudil. "Hrajeme zápas, takže máma mě nechtěla budit. Hned mi to ale ukázala na internetu," podotkl odchovanec litvínovského hokeje. 

Hrdina si hned popovídá s Jágrem
Souhra s kapitánem týmu Jaromírem Jágrem pomohla do reprezentačního týmu Janu Hrdinovi z Pittsburghu. Rodák z Hradce Králové se v konečné nominaci objevil přesto, že jeho jméno nefigurovalo v širším sedmatřicetičlenném kádru. "Asi mi opravdu pomohlo, že jsme spolu tři roky hráli," přiznal pětadvacetiletý útočník, který by měl společně s Jágrem a Jiřím Dopitou tvořit první řadu.

Přestože až do nedávna nastupoval pouze ve středu útoku, v reprezentaci by měl hrát na levé straně. "Neměl by s tím být problém. Až do loňska jsem hrál sice jen na centru, ale poté mě pan Hlinka posunul nalevo a tak jsem zůstal i po jeho odchodu," uvedl Hrdina.

S bývalou hvězdou Penguins si o budoucí spolupráci bude moci pohovořit již dnes, kdy se Pittsburgh utká s Washingtonem, kam Jágr v létě přestoupil. "Ještě jsem s nikým nemluvil, protože jsem byl u doktora. Večer bych ale měl hrát," uvedl nachlazený hráč. V letošní sezoně se mu zatím daří a v 34 zápasech si připsal sedmnáct kanadských bodů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze