Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Manažer Detroitu: U nás Hašek skončil

11 2004
Detroit - Vrátí se Dominik Hašek ještě k hokeji? Možná. Ale ve službách zámořského Detroitu Red Wings to nebude. Nejslavnější český brankář v úterý kvůli přetrvávajícím problémům s třísly ohlásil konec sezony. Generální manažer klubu Ken Holland v zápětí oznámil, že už s ním v budoucnu nepočítá.

"Počítám s tím, že v Detroitu skončil," prohlásil Holland v rozhovoru pro internetové stránky deníku Detroit News. Generální manažer nyní hledá cesty, jak se vyhnout zaplacení celého ročního platu ve výši šesti milionů dolarů, který Haškovi zaručuje platná smlouva.

Samotný Hašek se definitivně do hokejového důchodu podle svých slov nechystá a až se zbaví vleklých problémů s třísly, hodlá se připravovat na další sezonu. "Letos se sice boje o Stanley Cup bohužel odehrají beze mě, ale v příští sezoně se
určitě chci vrátit. Těším se na ni," řekl v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál.

Devětatřicetiletý gólman své zdravotní problémy s nikým z detroitských spoluhráčů neprobíral. "Nechtěl jsem tím nikoho obtěžovat, zranění jsou součástí hry a v hokeji běžná věc," vysvětlil Hašek, který vinou zdravotních potíží z dosavadních 56
zápasů Rudých křídel odehrál pouhých čtrnáct.

Hrdina zlatého olympijského týmu z Nagana chce trávit nejbližší týdny a měsíce převážně v České republice, střídavě bude pobývat i v Detroitu a bedlivě sledovat výkony svých spoluhráčů. Konkrétní plány však zatím blíže nespecifikoval.

"Samozřejmě se chystám co nejdříve přiletět do Čech, aspoň budu trávit více času s rodinou a dětmi," dodal pro Radiožurnál Hašek.

Dále čtěte: Detroit teď vzývá Josepha: Odpusť
                  Hašek kvůli tříslu nedohraje sezonu

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze