Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Manažer ambiciózních Budějovic: Věděli jsme, že chceme dva Kanaďany

Generální manažer Českých Budějovic Stanislav Bednařík | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

1 2016
Jeden nový hráč za druhým. Kanaďané Fillman s Espositem či slovinský reprezentant Pavlin. Vedení hokejistů Českých Budějovic před startem čtvrté prvoligové sezony to nejen podle ohlasů fanoušků myslí s postupem do extraligy hodně vážně.

„S postupem do extraligy to myslíme vážně už od té doby, co jsme se rozhodli v Budějovicích dělat hokej. Ale vloni touto dobou jsem si také myslel, že tentokrát s takovým týmem náš cíl už splníme. Takže ani letos nám nezbyde nic jiného, než si zase počkat,“ říká generální manažer Motoru Stanislav Bednařík.

Po příchodu Slovince Pavlina jste už kádr definitivně uzavřeli?
Tvorba našeho týmu je vlastně živý organizmus. Pořád sledujeme hráčský trh. Ale teď ani nedokážu a ani neumím říci, jestli do Motoru přijde ještě někdo nový a naopak.

Na novou sezonu jste angažovali hned tři nové zahraniční hokejisty, dva z Kanady a jednoho ze Slovinska. Je to pro klub až taková výhoda, než kdyby zaměstnával spíše domácí hráče?
Faktem je, že u zahraničních hráčů klubu ihned odpadají jakékoliv částky za jejich pořízení. Nemusíte je proto kupovat od českých týmů, platit nikomu tabulkové hodnoty. V tomto ohledu se vyplatí mít v kádru hokejisty ze zahraničí.

Často se říká, že je lepší vzít do kádru cizince rovnou dva. To platí zejména o Kanaďanech, kteří se lépe zapojí do týmu. Vnímali jste to také tak?
Už na jaře, když jsme uvažovali, že přivedeme Kanaďana, jsme věděli, že nakonec angažujeme dva. I pro ně samotné je to lepší. Nedávno jsme našli Angela Esposita, který zapadal do naší strategie, tak jsme neváhali ani minutu.

Posily Budějovic

Miloslav Čermák (útočník)
V minulé sezoně pomohl 53 body Slavii do baráže o extraligu.

Martin Mazanec (obránce)
194 centimetrů vysoký jihočeský odchovanec přišel z Chomutova.

Mitch Fillman (obránce)
Kanaďan, který se občas na ledě popere, by měl patřit do první obranné dvojice.

Angelo Esposito (útočník)
Hráč, který ve finále MS hráčů do 20 let rozhodl svým gólem o zlaté medaili pro Kanadu.

Žiga Pavlin (obránce)
Další bývalý hráč Slavie. Obranu vyztuží slovinský reprezentant, který v baráži získal pět bodů.

Ale občas se tah s téměř neznámými hráči nemusí vyplatit.
Tak to prostě někdy chodí. Vždycky hledáte do týmu hokejisty, kteří budou skvěle hrát a pak také podle toho, jací jsou. Ale to platí o všech hráčích, tady národnost nehraje žádnou roli. Někdy se pak může stát, že se vám příchod posily nemusí podařit.

Jaké máte první dojmy z obou Kanaďanů?
Angelo je tady jen krátkou dobu, proto mám samozřejmě silnější dojem z Mitche Fillmana. Je to milý a pracovitý kluk, který už v přípravě ukázal, že bude velkou posilou do obrany. Líbí se mi jeho herní postoj, styl i to, jaký je to fajn člověk.

Nový kouč Antonín Stavjaňa je tu už mnohem déle, jak se vám spolupracuje s ním?
Moje komunikace s trenérem je velice dobrá. Už to, jak s námi řeší problémy, které nastanou, je výborné. S tím jsem moc spokojený, ale zatím máme přelom srpna a září, takže na závěry je ještě času dost.

Pár dní před začátkem sezony se prodalo téměř čtyři tisíce permanentních vstupenek. To je skvělé číslo, že?
Přesné číslo z hlavy neznám, ale budeme se pohybovat okolo toho, co jste řekl. Ale pozor, jde o vydané vstupenky. Takže sem patří i permanentky pro naše sponzory, hráče či mladé hokejisty Motoru. Těch je třeba okolo tří stovek.

I tak ale prodeje stoupají.
Určitě ano. Dnes už máme víc prodaných permanentních vstupenek než v celé minulé sezoně.

Bylo by pro Motor lepší, když to hodně přeženu, vyprodat kapacitu haly jen díky předplaceným vstupenkám? Potom by ale logicky ubyly lístky na pokladnách.
Z mého pohledu žádný strop neexistuje. Věc má dvě strany. Z té první by bylo pro klub nejlepší, kdyby byl každý zápas vyprodaný jen díky jednotlivým lístkům. Permanentní vstupenka je přeci jen v tomto ohledu zvýhodněné vstupné, ve kterém už máte zahrnuté play-off či případnou baráž. Na druhé straně je rozpočet klubu.

Jak to spolu souvisí?
Začínáme prodávat permanentky celkem brzo, někdy v květnu a v červnu, tak nám tento příjem zajistí část našeho rozpočtu v době, kdy se teprve sponzoři shánějí. Pro ekonomiku klubu je to velice důležité. Pokud by mělo číslo prodaných celoročních vstupenek i nadále růst, je třeba si položit otázku, jestli by se jejich cena neměla třeba navyšovat. Ale to rozhodně není otázka pro začátek sezony.

Už se těšíte, až sezona zase začne?
Moc. Už od chvíle, kdy jsme vypadli na Slavii, se zase těším na hokej. A jsem zvědavý, jakou bude mít aktuální kádr sílu a jak k našemu cíli hráči přistoupí.

Autor:


Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu startuje ve středu 14. února.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko

Josef Jandač, Martin Erat, Roman ČervenkaOndřej Němec, Dominik Furch, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Michal Birner

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.czmobilní verze