Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O mzdy se bát nemusíte, řekl ústeckým hokejistům manažer Evan

Ústečtí hokejisté se radují z gólu | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

16 2014
Ústecký hokej... žije! Úleva pro prvoligové mužstvo i pro jeho věrné. Úterní zásadní rokování o budoucnosti zadluženého klubu se protáhlo až do noci. Výsledek? Sezonu by měli Lvi dokončit v režimu, jaký mají teď.

"Z těch variant, které byly na stole, vyhrál ten správný scénář. Akcionáři se nějakým způsobem rozhodli, že chtějí hrát soutěž tak, jak je," řekl manažer Vladimír Evan. Kluboví představitelé jednali na magistrátu, pak měli sezení akcionáři i představenstvo.

Jaké rozhodnutí tedy padlo?
Ekonomická kondice není dobrá, to všichni věděli. Ve 4 bodech se akcionáři rozhodli, jak situaci vyřešit. Pro mě jako pro manažera je nejdůležitější bod číslo 1, že se zavázali finančně zajistit průběh sezony. Můžeme hráčům říct, že se nemusí bát o mzdy. Že všechno běží tak, jak bylo nastavené na začátku sezony.

Před ní vedení říkalo, že 90 % starých dluhů je smazaných, jenže přibyly nové. Jaká je situace nyní?
Nebudeme zakrývat, závazky stále jsou. Akcionáři mají ty čtyři body, které se budou řešit postupně. Pro mě je důležitý ten první. A ty další? To je otázka na někoho z majitelů. Ale má to hlavu a patu a já věřím, že se akcionáři rozhodli podle nejlepšího svědomí a vědomí.

Šířily se zprávy, že se sezona může dohrát jen s juniory. Jak daleko k téhle variantě bylo?
Dementoval bych to. Předjímal bych něco, co vůbec nenastalo.

Takže ani možnost, že byste 1. ligu nedohráli, nebyla na stole?
Ne, to by musel být úplný kolaps klubu. A nikdo, akcionáři, město Ústí ani my jako mládež, o tom neuvažoval. Všichni jsme byli jednotní, že se sezona musí dohrát. Licence se neprodává. Jsem rád, že můžu hráčům oznámit, že se nic neděje. Že se můžou soustředit jen na hokej, ne na klepy.

Cítil jste z mužstva nervozitu?
Velkou. Hráči mě oslovili, buď společně nebo přes kapitána, během posledních deseti dnů několikrát. Měli trošku opožděné výplaty, živí rodiny. Teď je můžeme uklidnit. A poděkovat jim, jak se k hokeji postavili během Vánoc i po nich.

Jak úterní jednání probíhalo?
Byli jsme nejdřív na magistrátu, kde jsme projednali některé věci. I město chce, aby v Ústí hokej zůstal. Ale čekalo, jak se rozhodnou akcionáři - a dopadlo to dobře. Budu magistrát informovat.

Akcionáři tedy sáhnou do vlastní kapsy, aby zmírnili potíže?
Je to jejich firma, jejich akcie. Co se týká zdrojů, to je víceméně v jejich kompetenci. My jako vedení se musíme taky snažit, abychom získali partnery. Ale to rozhodující gró je teď na akcionářích.

Budete ještě pouštět hráče, abyste se finančně "zahojili"?
Diváci asi litují odchodu Daniela Boháče do Budějovic, ale tyhle věcí patří k tomu, aby se organizace uzdravila. Je to běžné ve světě, i velké kluby prodávají velké hráče. Zatím nemáme v plánu další prodej, protože náš kádr není tak široký, abychom mužstvo mohli rozpustit. Ale nemůžu vyloučit, že by někdo odešel. Každopádně platí, že až vyprší přestupní termín, skončí i spolupráce se sportovním manažerem Šindelem. Jsme domluvení do 31. ledna.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze