Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Manažer má radost, že se zbavil Lindrose

20 2001
New York - Výměna hokejového útočníka Erika Lindrose z Philadelphie do New Yorku Rangers byla oficiálně potvrzena. Bývalý nejužitečnější hráč NHL šel do týmu Rangers za české útočníky Jana Hlaváče a Pavla Brendla, švédského obránce Kima Johnssona a právo výběru uprostřed draftu v příštím roce. Pokud Lindros, sužovaný v minulosti častými otřesy mozku, neodehraje v novém mužstvu určitý počet zápasů, dostane Philadelphia ještě lukrativní možnost volby v prvním kole draftu.

Lindros nehrál soutěžní zápas už patnáct měsíců. Nejprve měl dlouhou dobu problémy po otřesu mozku a loni v létě odmítl nabídku Philadelphie na roční plat 8,5 miliónu dolarů. S týmem Rangers už podle neoficiálních informací uzavřel čtyřletou smlouvu na 38 miliónů dolarů.

Za mladé hráče jsme rádi, říká Clarke
"Jsme rádi, že to dopadlo tak, jak jsme od začátku doufali. Získali jsme mladé hráče, kteří by měli posílit naši ofenzívu," uvedl generální manažer Flyers Bob Clarke, který měsíce vedl slovní válku s Lindrosem i jeho otcem, jenž ho zastupuje.

"Erikovi je 28 let. A rodiče mu do jeho života stále mluví," povzdychl si Clarke. "U nás v klubu komunikace s nimi moc nefungovala, třeba v Rangers to bude..."

Pro generálního manažera je to úleva, Lindros je pryč
Po několika měsících tahanic kolem držitele Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL z roku 1995 si mohl oddychnout.  "To, že jsme se Lindrose zbavili, neberu jako satisfakci. Je to spíš úleva. Mohli jsme se ho zbavit kdykoli, ale chtěli jsme ho vytrejdovat. Je dobře, že je pryč a můžeme se teď soustředit znovu na naše mužstvo," dodal Clarke.

Manažer neměl s Lindrosem zrovna přátelské vztahy, krize vrcholila v sezoně 1999/2000. Obě klíčové postavy Philadelphie spolu dlouhé měsíce nemluvily, Clarke dokonce Lindrose zbavil kapitánství. To proto, že obrovitý centr kritizoval vedení týmu za laxní přístup při jeho léčbě.  

Fanoušci protestují, pro Rangers je trejd prý nevýhodný
Osmadvacetiletý Lindros zřejmě nebude mít snadnou pozici ani v New Yorku, neboť řada fanoušků Rangers už proti jeho angažování protestovala. Generální manažer Glen Sather původně usiloval o příchod Jaromíra Jágra, který však přestoupil z Pittsburghu do Washingtonu.

Zásadní otázka - vydrží Lindrosovo zdraví? 
A co Lindrosovo zdraví? Příznivci Philadelphie se ptají, co všechno ještě může Lindros vydržet. Utrpěl šest otřesků mozku, naposledy v květnu roku 2000, kdy ho nekompromisně sestřelil kapitán New Jersey Scott Stevens. Prý je konec jeho kariéry, psalo se tehdy v novinách.

Kvůli podobným patáliím navíc musel nechat hokeje mladší bratr Brett. "Ale to je úplně něco jiného. Já jsem měl velkou pauzu, i lékařské nálezy jsou odlišné," dušuje se Lindros. "Prodělal jsem vyšetření snad u všech lékařů, kteří existují. A ti se shodli, že jsem naprosto v pořádku."  

Dvě velké osobnosti New York Rangers: kapitán Messier (vlevo) vítá v týmu Lindrose. Ten se představil na tiskové konferenci, kde byly zveřejněny další okolnosti ostře sledovaného trejdu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze