Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Miluju americký country, přiznal Mazanec po další šanci od Nashvillu

Nashvillský brankář Marek Mazanec zasahuje v duelu s Torontem. | foto: AP

22 2013
Zdá se, že svému týmu přináší štěstí. Hokejový brankář Marek Mazanec dostal v Nashvillu zase šanci chytat a znovu z toho bylo vítězství - tentokrát 4:2 v Torontu. Explzeňský gólman září optimismem a dobrou náladu si utvrzuje - jak jinak - country hudbou.

Martin Erat, který v Nashvillu strávil dlouhé roky, tuhle muziku nemusel. Podobných lidí by se našla spousta, ale Marek Mazanec mezi ně nepatří. Kovbojské klobouky a dlouhé protažené tóny, to je jeho. "Miluju americký country, je to krásná muzika," prohlásil.

Hokej v Nashvillu

Pro mnohé je představa country ve spojení s hokejem přinejmenším podivná, ale lidé v Nashvillu mají hokej rádi. Potvrzuje to i Mazanec. "Doma jsem chytal jenom v jednom zápase, ale byla plná hala. Možná to bylo zásluhou fanoušků z Chicaga, protože jich bylo v hale hrozně moc, ale atmosféra byla výborná a co vím, lidi tam na hokej chodí."

Není divu, že si tenhle styl oblíbil, když se v Nashvillu dokázal prosadit do NHL. Kdo by tomu na jaře věřil? Dokázal však chytit šanci při zranění Fina Pekky Rinneho. "Cítím se dobře, ale hlavně se nám daří jako týmu. Hrajeme skvěle," říká 22letý muž.

Predators s ním v brance uspěli už ve třetím duelu za sebou (Chicago porazili vysoko 7:2, Detroit 2:0 a nyní Toronto 4:2), samotný Mazanec nastoupil už v pátém duelu za sebou. "Jedna vlaštovka ale jaro nedělá," opakuje stále.

Moc dobře ví, že se musí držet při zemi. I kvůli tomu, že si uvědomuje spoustu nedostatků, které mu vytýká kouč Barry Trotz a které musí co nejrychleji odstranit, pokud se chce udržet v prvním týmu.

"Jde hlavně o dorážky, protože z nich padá v NHL nejvíc gólů. Potom musím zapracovat na hře s holí a na komunikaci s obránci, protože to v zápase také hodně pomáhá."

A to bude možná ten největší problém, jelikož angličtina, to je Mazancův velký handicap. "Zatím žádná sláva. Statečně se s tím peru, ale když něco potřebuju, tak si řeknu. Na velké rozhovory a povídání v kabině to ale není," nezastírá.

Fotogalerie

Dá se tedy říct, že si prochází něčím podobným jako Tomáš Hertl v San Jose, ovšem narozdíl od něj není tolik na očích. Dobrou country náladu mu to ale nekazí. Obzvlášť teď, kdy ho čeká den volna, který prožije se svou přítelkyní. "Přiletí za mnou, takže si to užijeme," plánoval Mazanec po vítězství v kanadské metropoli.

Pak se ale bude zase muset naplno soustředit na hokej, protože konkurence je veliká a hrozba návratu na farmu také. Mazanec ostatně pořádně neví, na čem je: trenér se s ním (možná i kvůli jazykové bariéře) příliš nevybavuje.

"Zatím nemám žádná náznaky, jak bych tady mohl dlouho vydržet. Ale věřím, že když budu podávat dobré výkony, tak to bude co nejdýl. A já si docela věřím, protože zámořský hokej mi paradoxně vyhovuje víc než ten český. Tolik se tu nekombinuje a víc se střílí,  a to mi sedí."Najdete na iDNES.czmobilní verze