Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jihlavský Melenovský: Mrzí nás, že si na tribuny nenajde cestu víc lidí

Marek Melenovský | foto: Petr Lemberk, MAFRA

2 2015
Je druhým nejstarším hráčem současného kádru Dukly Jihlava, přesto si nevzpomíná, kdy naposledy zažil podobně úspěšnou sérii. Euforii z aktuálně skvělých výsledků se však osmatřicetiletý hokejový útočník Marek Melenovský snaží spíš krotit. „Musíme zůstat pokorní. To, že se teď jedenáctkrát vyhrálo, neznamená, že to tak musí jít pořád,“ varuje před přílišným uspokojením jihlavský rodák.

Každopádně teď ale asi vládne v klubu i v týmu maximální spokojenost. Nebo snad ne?
Ano, je pravda, že jsme spokojeni, ale pořád si taky jdeme za nějakým cílem. A ona je teprve půlka sezony, takže se musíme snažit pořád. Dál sbírat body, co to jen půjde.

Když už je řeč o cíli, změnily se nějak plány v souvislosti se současnými výsledky? Přece jen vedete tabulku a rázem je z vás favorit soutěže...
Když jsem se vracel do Jihlavy, tak byly určité věci řečeny. Ale ono je něco jiného si tyhle cíle říct a něco jiného je potom zrealizovat. Každopádně máme hrozně moc mladých, šikovných kluků, které podle mě čeká hezká hokejová budoucnost. Rozhodně není náhoda, že jsme tam, kde jsme. S tímhle mužstvem by se dalo něco velkého uhrát.

Vy sám už jste toho v hokeji odehrál hodně, vybavíte si podobně úspěšnou sérii, jakou teď prožívá Dukla?
Myslím, že jedenáct vyhraných zápasů v řadě jsem ještě nikdy nezažil. To je obrovská porce bodů, pořádná nálož. Však je to taky vidět na tabulce.

I v loňské sezoně jste vyhráli jedenáctkrát po sobě, ovšem ve třech případech až gólem v nastaveném čase...
Navíc to bylo až na konci základní části. Do té doby jsme se spíš trápili. Zažívat to takhle na začátku, to je pro pohodu paráda. Všem se nám lépe dýchá.

Jen těch lidí v hledišti zatím moc není. Když tedy nepočítáme zápas s Českými Budějovicemi. Na to, že vedete první ligu, je návštěvnost kolem 1 300 diváků dost málo. Souhlasíte?
To víte, že nás mrzí, že si zatím víc lidí nenašlo cestu na tribuny. Nezbývá nám než se dál snažit a věřit, že se to zlomí.

Ve středu vás čeká cesta do Šumperku, který je momentálně v tabulce úplně poslední. Jiné než tříbodové plány pro tenhle výjezd tedy asi mít nemůžete...
Jasně, ale to neznamená, že to bude snadný zápas. Znám tohle moc dobře iz druhé strany. Zrovna se třeba nedařilo, ale o to víc jsme vždycky chtěli proti prvnímu v tabulce vyhrát. V téhle soutěži není lehkého soupeře.

Na co si tedy podle vás budete muset dát největší pozor?
Abych řekl pravdu, vůbec nevím, co nás tam bude čekat. V Šumperku jsem hrál asi dvakrát nebo třikrát a ani jednou to nebyl snadný zápas. Prostě tam pojedeme s tím, že je jasné, že nám domácí body jenom tak nepřenechají. Musíme být trpěliví a počkat si zase na tu správnou chvíli.

Tak jako v pondělním utkání s ústeckými lvy?
Ano, přesně tak. Ale stejné to bylo třeba i v Litoměřicích. V tomhle se ukazuje vyspělost týmu. Pořád hrajete svoji hru, nepodceňujete žádný souboj a pak najednou využijete ten správný moment.Najdete na iDNES.czmobilní verze