Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čest obránců ve Zlaté hokejce zachraňuje... Kdo jiný než Židlický

Marek Židlický (vpravo) z New Jersey se raduje z gólu s Travisem Zajacem. | foto: AP

20 2014
Podobně jako Jaromír Jágr má už pokročilý hokejový věk, přesto je stejně jako on pořád zřejmě nejlepší ve svém oboru. Marek Židlický byl i v uplynulé sezoně nejlepším českým obráncem, kterým zachraňuje čest ve Zlaté hokejce.

37letý borec se jako jediný bek dostal do elitní desítky nejlepších českých hokejistů uplynulé sezony. Redakce iDNES.cz před sobotním slavnostním vyhlášení této prestižní ankety postupně představila všechny finalisty a Židlický je posledním v pořadí.

Loni skončil Židlický na šestém příčce a letos by podobné umístění mohl klidně zopakovat. Z útočníků, kteří mají v anketě jasnou nadvládu (je jich osm), totiž nikdo vyloženě nezářil.

Zatímco Židlický znovu potvrdil svůj přirozený talent a v New Jersey patřil k tahounům. Jediný hokejový záložník na světě (jak se mu přezdívá kvůli jeho útočným choutkám) byl pátým nejproduktivnějším hráčem týmu - v 81 zápasech nasbíral 42 bodů (12+30).

Elitní desítka

Podobně jako Jágr se s předstihem dočkal nového ročního kontraktu, díky němuž by si měl vydělat 4 miliony dolarů. I to napovídá, jak moc si ho v zámoří cení.

Kdo ví, jak by s ním v sestavě dopadl český nároďák na nedávném mistrovství světa v Bělorusku, kterému proklatě chyběli zkušení borci jako Židlický.

Reprezentační kouč Vladimír Růžička o něj moc stál, jenže "Židla" pozvánku opakovaně odmítl s tím, že se cítí unavený a že není rozehraný. "Mára by se do toho dostal rychle, stačilo by mu pár tréninků," říkal o něm asistent Jaroslav Špaček.

Svou roli ale hrálo i to, že v té době ještě neměl podepsaný kontrakt v NHL. Pokud se Devils opět nedostanou do play-off, pozvánku na šampionát do Prahy už ale asi neodmítne. Obránce, který má přehled, umí rozehrát a je výborný při přesilovce se bude hodit.Najdete na iDNES.czmobilní verze