Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Marián Havel odešel z Jihlavy do Plzně

6 2004
Plzeň, Jihlava - Prvního zápasu v plzeňském dresu se dnes pravděpodobně dočká hokejový útočník Marián Havel. Předvést by se měl ve Vsetíně, kde letošní sezonu začínal. S Plzní trénuje dvacetiletý forvard už od Vánoc. "V zápase jsem zatím ještě nenastoupil. V neděli jsem byl pouze na střídačce," řekl před svým prvním startem Havel.

Pro mladého centra není letošní sezona zrovna tou nejpovedenější. Do Jihlavy přišel ze Vsetína s tím, že si v jejím dresu vybojuje nominaci na světový juniorský šampionát.

V Dukle ale spíše paběrkoval. Na ledě se objevoval sporadicky a do statistik si zapsal čtyři body za dva góly a dvě asistence. Tím pádem si musel nechat zajít chuť i na reprezentaci.

"S tím, že jsem nejel na dvacítky, jsem se smířil. Začátek sezony byl prostě takový, jaký byl. Jsem strašně rád za to, co je teď a přeju si, aby se mi angažmá v Plzni povedlo," netruchlí nad ztraceným mistrovstvím.

Havlovo působení v Jihlavě ale odchodem do Plzně úplně neskončilo. Za Duklu by měl nastoupit hned ve středu proti Mladé Boleslavi. Citelnější ztrátu zaznamená juniorský tým Jihlavy. V něm Havel vytvořil společně s Tomášem Dolanou a Otou Lazorišákem smrtící útok, který se staral o většinu branek.

V současné chvíli se tato řada víceméně rozpadá. I přesto se může úderná trojice v letošní sezoně ještě potkat. "Myslím, že je možné, že bych důležité zápasy juniorky odehrál, pokud si mě Jihlava vyžádá. Záleží na domluvě," nezavírá si dveře Havel.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze