Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Marod Havlát opustil tým a odjel domů

28 2004
Praha - Hokejového reprezentanta Martina Havláta stále trápí viróza, s níž přicestoval ze zámoří. Na mistrovství světa proto ještě nenastoupil. Dny trávil v izolaci na hotelovém pokoji. "Proto jsme se rozhodli, že i pro něj bude lepší, když odjede domů k rodičům a doléčí se," řekl po středečním rozbruslení kouč Lener. Tým opustil Havlát ve středu ráno.

Pro talentovaného třiadvacetiletého útočníka týmu Ottawa Senators si do Prahy přijel otec Miloslav. Neznamená to ale, že by tím, že opustil hokejový tým, pro Havláta skončilo mistrovství světa.

"Máme ho napsaného na soupisce, proto se musí uzdravit," poznamenal Slavomír Lener. "Věřím, že do dvou dnů bude v pořádku."

Havlátův zdravotní stav popsal Jan Vanáč, lékař hokejové reprezentace. "Má střevní obtíže, které doprovázejí průjmy a zvracení, lehce mu stoupla teplota, proto jsme ho z preventivních důvodů poslali domů."

Rozhodnutí, že Havlát odjede za rodiči do Brna, vzešlo po dohodě lékaře, trenérů i hráče. "Je to jednak z psychologického důvodu, aby nebyl další dny na hotelovém pokoji izolován, a jednak z preventivních, aby nenakazil další hráče," řekl doktor Vanáč.

"Doma u rodičů se bude cítit lépe, než na hotelovém pokoji. Bereme to jako léčbu psychikou. Navíc ho bude pravidelně navštěvovat a kontrolovat doktor Ziegelbauer. Podle vyjádření lékařů by měl být do dvou dní v pořádku," věří Lener.

Proti Německu a pravděpodobně i v dalším zápase nastoupí tým jenom s jedenácti útočníky, protože problémy s naraženými žebry má i útočník Michal Sup, jenž se v úterý ani ve středu  na ledě neobjevil. "U něj to vidím ještě na jeden den," odhaduje Lener. V torzu Beránkova útoku s Hlaváčem na levém křídle se tam proti Němcům budou protáčet praví křídelní útočníci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze