Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovický Mazanec dal tátovi k narozeninám gól

50 LET. Bývalý útočník Motoru Milan Mazanec (vlevo) přebírá od šéfa klubu Romana Turka pamětní dres. | foto: HC Motor, Pavel Kacerovský

4 2016
Osmigólové představení ve středu večer ukončil stylově. Po nahrávce Michala Chovana si vzal puk, podíval se, kde a jak stojí brankář. Ještě před ním však uviděl obránce Ústí nad Labem. Proto neváhal a vystřelil. A puk ideálně zapadl do rohu branky. Sedmadvacetiletý obránce Martin Mazanec si připsal první trefu za českobudějovický klub, který přestřílel Severočechy 8:2.

Pro odchovance píseckého hokeje byl večer speciální ještě z jiného důvodu. Martinův otec Milan, který za Motor hrával v letech 1988 až 1993 a dal 31 gólů, slavil životní jubileum. O přestávce mu pamětní dres s číslem 50 na zádech předali zástupci klubu.

„Tím, že druhá liga se hraje ve stejné dny jako první a táta trénuje Jindřichův Hradec, tak nemá moc času se na mě jezdit koukat. Vyšlo to až teď, navíc od nás z Černovic přijelo šestnáct lidí a skoro jsme vyprodali celý sektor,“ usmál se obránce Motoru. „Motivace byla o to větší a jsem rád, že se utkání celkově povedlo,“ dodal.

Nervózní z toho, že na jeho výkon dohlíží táta a trenér v jedné osobě a další členové rodiny, prý nebyl. „Je pravda, že když v hledišti sedí vaše rodina, je to o trochu větší tlak než normálně. Ale do Budějovic chodí normálně pět tisíc lidí, tak se v tom celkem ztratí,“ míní hráč. „Myslím si, že v zápase bylo pět, šest situací, u kterých mi táta řekne, že jsem je měl řešit jinak. To však viděl moc dobře i náš trenér, což mi řekl a vím to i já sám,“ uznává Martin Mazanec.

Zatím se bývalý hokejista Chomutova, Havířova či Slavie dostal v aktuální sezoně do zápasu devětkrát. „Trénoval jsem poctivě, ale je jasné, že mi herní praxe chyběla. Do toho se dostávám, ale pořád jsou věci, které chci zlepšit. Je dobré, že nemám žádné problémy s kondicí,“ těší Mazance.

Spokojený byl i s výkonem celého týmu proti Ústí nad Labem. „Myslím si, že klíčové bylo, že jsme je ze začátku dokázali ubránit. Dopředu jsou silní, to víme a také víme, že dozadu mají velké mezery. A také je důležité, že dobře chytal David Gába,“ popisuje budějovický zadák, který svůj první a pro diváky pěkný gól nijak nepřeceňuje. „To, že se mi povedlo to trefit, je dobré, ale nebyl to žádný důležitý gól a já se spíš musím soustředit na věci, které se mi nepovedly. Teď jsem měl kliku, sedlo mi to,“ podotýká Martin Mazanec.

V sobotu zamíří Motor do Přerova a v pondělí klub čeká doma retro utkání s Prostějovem.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze