Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Martin Ručinský: Nebuďme namyšlení

26 2001
Norimberk - Únavně dlouhé se hokejistům zdají dny před mistrovstvím světa. Už by nejradši hráli. "Nevím, proč se nezačne dřív," poznamenal nedočkavě útočník Martin Ručinský. Mluví se o tom, že se celý svět chystá na české šampiony. Není to nepříjemné? "Pravda to bude. Když vládli Rusáci, taky jsme se na ně připravili co nejlíp. Český hokej je v současnosti nejlepší, musíme s tím prostě počítat." Má tedy tým sílu, aby odolal? "Sílu máme, ale nebuďme namyšlení, musíme zůstat při zemi."

Od čtvrtfinále se hraje na jedno vítězství. Jednou prohrajeme, a už to nenapravíme...
Naše skupina s Běloruskem, Německem a Švýcarskem je dost záludná, nemyslíte? Souhlasím. Možná je nejtěžší. Bělorusové jsou jako malí Rusové, budou rychlí a nebezpeční. Na Němce přijde osmnáct tisíc lidí. Nedej bože, aby dali první gól. Pak se s nimi budeme trápit celý zápas. Ani Švýcaři už nejsou outsideři jako před deseti lety.

Je lepší mít od počátku vážné soupeře než Japonce jako v minulých letech?
Asi ano. Víme, že nás nečeká žádný lehký zápas. Musíme hrát náš nejlepší hokej a aspoň se do toho dřív dostaneme.

Stále jsou k dostání lístky na sobotní střetnutí s Běloruskem. Záleží vám na tom, aby z Česka přijeli do Norimberku fanoušci?
Budeme strašně rádi za každého člověka. Vážně. Víme, že to není jednoduché přijet takovou dálku a dát peníze za lístek. Snad jim ukážeme hezkou hru a splníme jim jejich přání, jak to tady má dopadnout.

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze