Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Konečně jsme dokázali převést převahu v jasnou výhru, těší lva Ševce

Martin Ševc (55) a Justin Azevedo ze Lva Praha se radují z gólu proti Čeljabinsku. | foto: ČTK

12 2013
Byl to vydařený večer pro zadáky hokejového Lva Praha. Ti se v pátečním zápase KHL s Čeljabinském střelecky výrazně podíleli na konečném výsledku 7:2. Jedním ze čtyř úspěšný střelců od modré čáry byl i dvaatřicetiletý Martin Ševc. Ten je zatím se čtyřmi přesnými trefami společně s Finem Topi Jaakolou nejlépe střílejícím obráncem. "Gól člověka vždycky potěší," usmíval se důrazný bek.

Z prvních pěti branek čtyři vstřelili obránci, čekal jste takovou produktivitu?
Samozřejmě jsme rádi, že jsme dokázali také gólově přispět. Na druhou stranu bych neopomněl práci útočníků před brankou, jelikož ve většině případech brankář nic neviděl.

Vaší brance předcházela poněkud kuriózní situace.
Rozepnula se mi přilba, tak mě rozhodčí vykázal. Museli jsme to spravit na střídačce. Čárový čekal, že někdo naskočí místo mě. Nikdo se však k tomu neměl, a tak mezitím to kustodi stačili opravit, tak jsem se tam mohl vrátit a hned se mi povedl dát gól. Třeba by se trefil někdo jiný.

Výsledek 7:2 hovoří jednoznačně, bylo utkání tak snadné?
Mohlo se to tak zdát podle výsledku. Oni mají ve svém středu ale perfektní individuality, tudíž jsme se museli mít celý zápas dost na pozoru.

Je to vaše nejvyšší výhra v sezoně. Dá se tedy hovořit o nejpovedenějším výkonu?
Podle mě jsme v sezoně už odehráli lepší duely. Třeba doma proti Dynamu jsme předvedli lepší hokej, dnes to ale bylo výsledkově vyjádřené.

Co rozhodlo?
My jsme hlavně do zápasu velice dobře vstoupili. Dali jsme dvě rychlé branky a z toho oni byli dost opaření. Navíc už pár zápasů hrají na tři pětky. Bylo vidět, že jsme měli víc sil po většinu utkání. Když jsme pak v druhé třetině dali dvě slepené branky, tak už jsme věděli, že to nepustíme.

V neděli vás čeká silná Ufa. Co od zápasu očekáváte?
My jsme se tady s nimi tady potkali už v létě. Teď bych řekl, že to bude dost odlišný zápas. Viděli jsme to tady naposledy s Kazaní, taky hráli o poznání lépe než v přípravě.

Hrajete netradičně už od jedné hodiny, je to hodně nepříjemné?
My jsme si to vyzkoušeli už na nedávných venkovních zápasech, kdy jsme drželi náš čas a hráli jsme tedy daleko dřív. Tohle by nás nemělo vůbec rozhodit.

Jak se cítíte po zdravotní stránce. Ve středu jste vynechal utkání, jste už stoprocentně fit?
Já mohl naskočit už do toho posledního zápasu, ale trenéři chtěli, abych si raději odpočinul. Teď se cítím úplně v pohodě.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze