Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stloukal jásá, kritik českých hokejových poměrů bude trénovat v cizině

Martin Stloukal ještě když vedl hokejisty Znojma | foto: ČTK

10 2014
Po ročním oddechu se Martin Stloukal v příštím ročníku vrátí na scénu EBEL. Bývalého trenéra Znojma si jako nového šéfa střídačky vybral rakouský Klagenfurt.

"Je to výborná adresa, dá se to přirovnat k naší Spartě. Je to klub s obrovskou historií, jeho finanční i materiální zázemí je na obrovské úrovni," jásá Stloukal, který se poslední rok věnoval především svému sportovnímu poradenství.

"Pracuju s hráči v české extralize, Rusku, Finsku i v EBEL, takže jsem hodně cestoval. Připravoval jsem hokejistům individuální program, s některými jsem dokonce chodil na led v rámci rozvoje jejich dovedností, takže jsem se pořád motal kolem hokeje. Taky jsem řešil svoje obchodní záležitosti a byl jsem hodně angažovaný kolem tenisové kariéry dcery. Můj život je pořád samý sport."

Teď se do něj vrátí i koučování. A Stloukal neskrývá radost z toho, že se mu může věnovat v cizině. "V Česku jsem vnímaný jako jakýsi enfant terrible, protože nesouhlasím s tím, co se tady děje, jakým způsobem se český hokej vede, s těmi Hadamcziky, Lenery a podobnými lidmi. A oni to dobře vědí. Ale kritika se u nás nenosí, takže člověk v Česku hůř dostává prostor. Proto bych rád rozvíjel svou kariéru v zahraničí a práce v Klagenfurtu je k tomu obrovský krok. Po této stránce jsem maximálně spokojený, až bych řekl šťastný."

Rakouský celek, do něhož má Stloukal namířeno, se pyšní třiceti mistrovskými tituly – ten poslední vybojoval před rokem. V této sezoně se však překvapivě nevešel do play-off. "Vybrali si mě i proto, že chtějí do mužstva zabudovávat své odchovance. Jejich junioři by v naší extralize patřili do horší poloviny, ale zase tak špatné by to s nimi nebylo. Protože co jsem letos viděl českou juniorku, tak to byl děs, bída, hrůza, tragédie. Je strašné, kam to jde, starší dorost má u nás daleko větší kvalitu než juniorka," neodpustil si Stloukal kritiku.

Do svého nového působiště nyní shání vhodné typy hráčů. "Mám na práci dva roky, tak uvidíme, co se mi podaří," podotýká 42letý kouč, který stále bedlivě sleduje znojemské Orly. "Těší mě, že se jim daří, protože tam vidím i díl své práce. Je vidět, že mančaft byl dobře nastartovaný a vydal se správným směrem."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze