Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Martin Straka končí v reprezentaci: Bylo to hezké, ale je čas odejít

LOUČENÍ. Martin Straka a jeho pozdrav divákům po posledním utkání za reprezentaci. | foto: ČTK

4 2008
Dojemné loučení s reprezentační kariérou prožil v přátelském utkání proti Slovensku Martin Straka. Ke konci utkání jeho pobyty na ledě doprovázelo skandování fanoušků. "Byl jsem z toho dojatý," přiznal po utkání.

"Bylo to moc hezké a vážím si toho," děkoval na dálku fanoušků zkušený hokejista, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

"To jsem dostal za zásluhy," komentoval své vyhlášení se smíchem. "Na ledě přece byli daleko lepší hráči, co by si tu cenu zasloužili."

Straka nastoupil v prvním útoku s Jaromírem Jágrem a obnovenou spolupráci si užíval. "Bylo to pěkné. Zavzpomínali jsme si na Nagano, to byl můj největší úspěch, co jsem dokázal."

Na ledě oba prokazovali, že si stále rozumí. Hlinka vybojoval kotouč na slovenském obránci, posunul jej Strakovi, který poskytl gólovou přihrávku Jágrovi. "Hlavně, že dal gól, to je důležité, aby byl v klidu. Ale za přihrávku jako vždycky poděkoval," prozradil Straka.

růžička o strakovi

Martin pro náš hokej udělal neskutečně moc. Je to pan hráč, super kluk a všechno si to musí ujasnit on. My bychom ho strašně rádi v reprezentaci měli, protože je to jeden z nejlepších hráčů v naší extralize. Ale samozřejmě chápu, že toho má za sebou hodně, je různě pobitý, kariéru má pomalinku u konce. Proto se není co divit, že si chce odpočinout.

Trenér Růžička loučícího se hráče nešetřil. Dokonce jej s parťákem Jágrem využíval i na oslabení. "To jsme snad nikdy spolu nehráli nebo je to hodně dávno. Ale nedostali jsme při tom gól, to bylo důležité," usmíval se Straka.

Přes slavnostní charakter utkání a slabšího soupeře čeští hráči přistoupili k utkání zodpovědně. "Vláďa namaloval na tabuli nějaké systémy a ty jsme se snažili plnit. Bylo to důležité, protože před mistrovstvím světa těch akcí moc není. Navíc když hrajete za nároďák, tak si na tom ledě nemůžete dělat, co chcete. Musíte mít nějaký styl, taktiku."

O případném prodloužení své reprezentační kariéry však Martin už neuvažuje. "Byla tady vynikající atmosféra, na závěr kariéry to byla bomba. Všechno to bylo hezké, ale je čas odejít."

Takže definitivní konec? "Jasně!"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze