Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Volke: Když mám poprvé nové betony, jsem jak sádrový trpaslík

Ústecký gólman Martin Volke v akci | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

1 2016
V minulé sezoně hokejisté Ústí šokovali, když už ve čtvrtfinále 1. ligy odřízli od extraligového snu kladenské Rytíře. I brankářská opora Martin Volke ale ví, že ne všechno bylo růžové. Ústí proniklo do play-off až na poslední chvíli a to by chtělo v příštím ročníku WSM ligy změnit.

„V základní části jsme se plácali na rozhraní play-off a play-out, až ke konci jsme se trochu zmátořili a dovedli to do parádního konce. Zopakovat by to bylo super, ale hlavně chceme hrát v základní části o malinko výš. Abychom se nemuseli bát play-outu,“ přeje si 34letý zkušený brankář.

Jak se vám jeví váš tým, který je už poskládaný na novou prvoligovou sezonu?
Každý rok nějaké změny jsou, uvidíme, jak si to sedne herně. Ale podle mě by to nemuselo být vůbec špatné. Zůstává Jarda Roubík, udržet ho tady, to byl základ. K tomu se tým podle mě povedlo docela slušně doplnit, takže zatím se to jeví dobře. Do obrany přišli Kasík s Husákem, také útok se doplnil. Nevypadá to vůbec špatně, jsem mile překvapený.

Jaká byla příprava na suchu?
Nepříjemná, jako vždycky. Ale všichni víme, že musí být, že to bez ní prostě nejde.

Některé týmy si zpestřují letní přípravu na suchu tím, že občas zařadí i trénink na ledě. Jak to bylo v Ústí?
My jsme využívali areál zimního stadionu, fotbalový stadion, tělocvičny. Klasika jako každý rok. Některé týmy jezdí na led jednou týdně, ale já myslím, že ledu bude ještě dost. A jestli už se na brusle těším? Teď ještě ne, chci si ještě těch 14 dnů odpočinout. Ale pak už se samozřejmě těšit začnu.

Těšíte se i na novou výstroj, která vám na novou sezonu dorazí?
Na nové věci se vždy každý trochu těší, ale ta dřina je v nich hrozná. Výstroj je hodně tvrdá, taková nepoddajná. První tréninky začnu ještě ve starých věcech, pak si postupně budu brát na sebe nové, aby se to trošku omačkalo, obouchalo.

Co si berete jako první?
Určitě betony, když je navleču poprvé, jsem jak sádrový trpaslík. Je potřeba, aby se trochu omačkaly. Pak postupně beru rukavice a další věci. Tak týden deset dnů trvá, než mám na sobě všechno nové.

Budete mít letos i novou masku?
Nechal jsem si udělat novou, ta loňská byla už stará a navíc i prasklá. Nechal jsem si tam dát barvy Slovanu a portrét taťky (před časem zesnulý Jaroslav Volke roky působil ve Slovanu jako kustod), aby byl s námi u toho. Je fajn, že jsou teď tyhle možnosti. Dřív se to stříkalo v garážích nebo se to lepilo v reklamních agenturách. Teď je to všechno jinde. Myslím, že i tohle přispívá k nějaké prestiži klubu, určitě tyhle nové moderní masky vypadají lépe než bílá helma.

Po sezoně vám skončila smlouva, na jak dlouho jste uzavřel nový kontrakt?
Mám podepsáno zase na jednu sezonu, jako každý rok. Po každé sezoně si vždy vyhodnotíme, jak kdo byl spokojený, jestli se pokračuje, nebo ne. Jsem rád, že zatím drží zdraví, žádná vážná operace nebyla. Jestli bude zájem a nebudu tady překážet, rád bych tu ještě nějakou dobu vydržel.

V minulé sezoně jste vytvořili silné brankářské duo s Jaroslavem Soukupem. Zdá se, že vám to spolu klape.
Všechno je v pohodě, v sezoně jsme si zachytali oba, takže je to dobré. Snažíme se oba přispět k tomu, aby se trochu dařilo týmu, to je to nejdůležitější.Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu startuje ve středu 14. února.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko

Josef Jandač, Martin Erat, Roman ČervenkaOndřej Němec, Dominik Furch, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Michal Birner

Najdete na iDNES.czmobilní verze