Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dám gól a vždycky se prohraje, štve Zaťoviče. Vadí mu laciné branky

4 2015
Dvakrát už zažil pocity ryzí euforie. Se Švédskem obracel zápas gólem na 5:4, s Kanadou vyrovnával na 2:2... Ani jeden duel však čeští hokejisté nedotáhli k výhře. „Dostáváme laciné góly a to nás zpraží,“ říkal reprezentační útočník Martin Zaťovič. Češi podlehli Kanadě 3:6.

Některé věty opakoval stále dokola. Laciné branky, které Češi dostávají. Zbytečné chyby v defenzivě. Nutnost neustále dotahovat skóre... Martin Zaťovič a celý čtvrtý útok sice plné svou roli slušně, ale jinak Češi rozhodně nezažívají ideální start. Ze tří duelů mají 4 body a divoké skóre 12:14.

Jaké se ve vás míchají pocity? Střelecky se vám vede, ale tým ztrácí body...
Dám gól a vždycky se prohraje. Nebo spíš se teď dvakrát prohrálo. Bohužel. Škoda, že když už jsme vyrovnali, neudrželi jsme to do konce třetiny a nepotrápili je víc.

Češi mají problémy udržet příznivý stav. Je to spíš vámi, či kvalitou soupeře?
I s Lotyšskem jsme začali špatně. Vždycky prohráváme, to se těžko dotahuje. A když to dotáhneme, měli bychom to udržet, jenže se to vždycky zlomí proti nám.

Přitom kouč Růžička na obranu v tréninku klade důraz, ne?
Nevím, vždycky tam vznikne nějaká chyba. Dneska gól zpoza branky, v podstatě z ničeho. Je to těžké, dostáváme nějaké špatné góly.

Fotogalerie

S Kanadou jste začali dobře, ale pak přišla vámi popsaná trefa. Lámal se duel v této chvíli?
I na Švédy jsme vletěli, čtyři minuty jsme je mačkali, pak dostaneme laciný gól, teď taky. To nás zpraží. Vrátí to člověka na zem, těžko se pak otáčí.

Může za tím být nervozita, tlak plné haly?
Ne, to snad ne. Jsme dost zkušený tým, nikdo tu není mladý ani vyjukaný. Na to bych to vůbec nesváděl. Hrajeme hokej, ten je hra chyb – a bohužel je vždycky uděláme my.

Potvrdila Kanada a její tým plný hvězd svou velkou kvalitu?
Viděli jsme to hlavně v přesilovkách, ale ty hrajeme dobře i my. Určité pasáže hry jsme je přehrávali: když jsme byli na puku a dávali si to dobře do hokejky, taky měli problémy. Nedostávat laciné góly a budeme vyrovnaný soupeř pro každého.

Jaký máte celkově z úvodních tří duelů pocit?
Těžko říct. Fakt jsme dostali laciné góly. Myslím, že hra není fakt vůbec špatná, první branku ale inkasujeme my a soupeře to postaví na nohy.

Platí, že pro slušnou pozici ve čtvrtfinále už si teď nemůžete dovolit další ztráty?
Chceme samozřejmě vyhrát pokaždé, připravíme se co nejlépe. Nezbývá nám nic jiného než vyhrávat.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze