Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Martinec: Němci mě zklamali, neměli šťávu

4 2003
Pardubice - "Hra Němců mě zklamala. Čekal jsem od nich daleko agresivnější přístup. Nebyli to ti Němci, jak je známe z předchozích zápasů. Chyběla jim šťáva. Chvílemi to vypadalo jako přáteláček. Češi kontrolovali vývoj utkání a kráčeli v poklidu za jasnou výhrou," komentuje duel Česko - Německo Vladimír Martinec, bývalý asistent národního týmu. Ten v zápase bedlivě sledoval i svého syna Tomáše, jenž nastoupil v elitní řadě Němců. "Ale v televizi to není ono, nevidíte všechno. I tak si voláme a každý zápas rozebíráme." Více o zápase s Německem

"Nebyl to moc pohledný zápas. Zklamali mě hlavně Němci, Češi hráli to, co potřebovali. Měli zápas pod kontrolou a kráčeli za jasným vítězstvím, ale od Němců mi tam trochu chyběla šťáva. Jindy bývají živější a hlavně hrají tvrdší hokej.

Dneska mi to připomínalo spíš přátelák, než zápas mistrovství světa. Nevím, co se děje v německém týmu. Možná je trochu uspokojilo, že postoupili do čtvrtfinále, možná se chtějí soustředit na zápas s Finskem, kde se rozhodne o třetím místě ve skupině. Z tohoto pohledu zápas s námi nic neřešil. Ale to jsou jenom spekulace. Každopádně mi jejich výkon dneska moc nehrál.

Na hře českého týmu vidím pozitivum hlavně v defenzívě. Celé mužstvo dobře bránilo, nedostalo gól. A prosadili se hráči, kteří to už potřebovali, tím myslím Honzu Hláváče a Roberta Reichla. Ten dal důležitý uklidňující gól na dva nula. A trefil se přes obránce od modré. Trochu mi to připomnělo gól, který dal Kanaďanům v semifinále mistrovství světa v Petrohradu.

Dobře zachytal Roman Málek. I když zase tolik práce neměl, přesto se udržel v plné koncentraci a zápas zvládl. V největší šanci se proti němu objevil ve druhé třetině Kathan. Byl sám, měl čas, ale zakončil zbrkle. Nasazení Málka mě trochu překvapilo, když jsem byl u nároďáku, nechali jsme většinou odchytat většinu zápasů jedničce týmu, ale to záleží na trenérech, jak se rozhodnou.

To, že si Češi mohli vylepšit skóre, aby jim proti Slovákům stačila k vítězství ve skupině i remíza, moc neberu. Každé počítání vede k rozptylování myšlenek a když si tým začne vybírat soupeře pro čtvrtfinále, je to vždycky první krůček k vyřazení.

Přece jenom mi dneska ze strany českých hráčů chyběla větší chuť. Nevím, jestli se šetřili na zápas se Slováky, nebo na hráče dolehlo, že zápas o ničem nerozhoduje. Ale chybělo mi v naší hře víc kombinací a chuti se hokejem bavit. To ale záleží na hráčích. Musí se sami dokázat zblbnout k tomu, aby dali víc gólů. Jak to třeba předvedli Slováci nebo Finové proti Ukrajině.

Uvidíme, jak dopadne pondělní zápas se Slováky. Ti mají perfektní tým a jsem hodně zvědavý na to, jak vzájemná konfrontace dopadne. Ale i případná prohra nic neznamená. Zase připomenu mistrovství světa v Petrohradu. Tam jsme s Finy prohráli jedna dva a v dalším zápase jsme dali Slovákům šestku. Když mančaft šlape a je v něm dobrá atmosféra, nemusí s ním ani jeden nepovedený zápas nic udělat. Ale to předbíhám.

Syna Tomáše jsem se snažil sledovat, ale v televizi to moc nejde. Nemáte zdaleka takový přehled, jako když jste tam. Docela mě mrzí, že jsem na mistrovství světa nejel. Každopádně si spolu po každém zápase voláme a rozebíráme je. Až na zápas s aponskem jsem viděl všechny zápasy Německa na satelitu, jenomže to zdaleka není to, jako být přímo tam."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze