Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Martinec vyrazí bruslit do slunných Emirátů

29 2001
Kazaň - Dobrodružství hokejového útočníka Patrika Martince v ruské lize nekončí. Poznal, jaké to je vrhnout se do zápasu po dvou nocích strávených ve vlaku a letadle, navíc bez pořádného jídla. "Aspoň jsem si v Chabarovsku nakoupil kaviár," usmívá se Martinec. Do Kazaně za ním dorazila i rodina, dostali nový byt v sedmnáctipatrovém paneláku. V prosinci se vydá na soustředění do exotických Spojených arabských emirátů, kde bude trénovat na ledě. "Prý tam fakt mají hokejový stadion," diví se zkušený centr v pravidelné rubrice postřehů z ruské ligy.

Manželka byla vyplašená z letadla. A to bylo ještě to lepší...
Konečně jsem tady s rodinou. S manželkou a dcerami jsem se setkal v pondělí v Moskvě, kde jsme hráli s CSKA. Slavné mužstvo teď nehraje moc dobře, nechodí diváci, a proto si holky mohly v pohodě sednout do hlediště.

Po utkání se k nám připojily a letadlem s ostatními hráči jsme se dostali do Kazaně. Manželka byla z letadla docela vyplašená, bála se. A to bylo ještě jedno z těch lepších... Jinak byla z Kazaně docela mile překvapená, stejně jako tehdy já. Hned druhý den jsme byli okouknout obchody, udělali nějaké nákupy.

Dostali jsme také nový byt. Je v sedmnáctipatrovém paneláku, na místní poměry docela slušném. My jsme v devátém patře. Byt je úplně nový, ještě den před nastěhováním tam dávali nábytek. Je to tři plus jedna, ale místnosti opravdu prostorné. Vybavení super, nemůžeme si stěžovat. Dvě televize, pračka, myčka, prostě všechno. Vstup do baráku je na zvláštní kód, nikdo cizí se tam nedostane. Navíc dole sedí hlídač, takže by to mělo být bezpečné. Hned ve vedlejším paneláku bydlí většina spoluhráčů z Kazaně, i trenér. Z okna tak na sebe můžeme mávat....

Místo Karlových Varů budou Emiráty. A budeme trénovat na ledě!
Soustředění v Nymburce si klubové vedení nemohlo vynachválit. Kouč Mojsejev dokonce přišel s nápadem, že na další plánové soustředění v prosinci nepoletíme do Arabských emirátů, ale do Karlových Varů. Mužstvo totiž stále bojuje o účast v osmičce pro play off a podle trenéra potřebuje hodně trénovat na ledě. A ne jenom relaxovat u moře v Emirátech. Já jsem byl docela pro, zase bych se na chvíli vrátil domů.

Jenže to neprošlo, nakonec to přece jenom budou Emiráty. Ale bude to rozdělené po týdnu - v prvním budeme v Dubaji, tam se regenerovat a relaxovat a druhý týden se přemístíme do Abu Dhabi, kde je stadion s ledovou plochou! Náš manažer to tam byl obhlédnout a ono se tam bruslit dá. Takže druhou část soustředění budeme normálně trénovat na ledě.

Jestli nemám strach z toho, co se děje v nedalekém Afghánistánu? Ptal jsem se na to a manažer říkal, že je tam naprostý klid a o válce nic neví. Snad to bude dobré. To mám spíš strach z těch ruských letadel, co někde pořád padají... Liga tady končí dvanáctého prosince, pak má přestávku. My bychom měli do Emirátů letět hned na jejím začátku a být tam do konce roku. Všichni hráči tam budou i s rodinami a veškeré  náklady hradí klub.

Výlet do Chabarovsku? Docela zážitek... Ale aspoň mám kaviár.
V poslední době nastupuju v centru útoku vedle Kvartalnova a Cyplakova. Docela se nám daří, vyhovíme si. Góly sice teď nedávám, ale nějaké přihrávky mám. Byli jsme na zápase v Chabarovsku, to je úplně na východu, skoro až u Japonska. No to teda byl výlet. Ve čtvrtek večer jsme vlakem vyrazili z Kazaně do Moskvy. Proč ne letadlem? Prý je to pohodlnější, říkají. Docela to šlo, vlak měl lůžkovou úpravu. V pátek v šest ráno jsme dorazili do Moskvy, rovnou na snídani a na trénik. Potom hned na letiště, kde jsme kolem poledne měli letět do Chabarovsku.

Jenže bylo špatné počasí, a tak jsme celý den tvrdli na letišti. Bez jídla. Odletěli jsme až někdy kolem půlnoci, trvalo to sedm hodin. Ale tam je navíc sedmihodinový posun, takže jsme v Chabarovsku byli až po třetí odpoledne  jejich času. A od pěti už byl zápas. Dvě noci nevyspalí, jídlo jen v letadle a rovnou na led. Ale našemu gólmanovi to nejspíš sedí, protože zachytal skvěle, a my vyhráli 3:0. Druhý den ráno zase zpátky, do toho časový posun a další den znovu zápas. Na tělo hrozný zápřah, to se jinde nevidí.

Ale zase jsem si v Chabarovsku mohl koupit kaviár. To je vyhlášené město, kde se dá sehnat až čtyřikrát levněji než v Moskvě. Každý ho bral ve velkém, já jsem také něco pořídil. A pak jsem ho dal manželce na uvítanou. Ten si tady ale žije, asi si říkala. Hned jsem jí pověděl, za jakou cenu jsme se do Chabarovsku dostali, a pochopila...

Patera s Procházkou? Velká událost. Takové statistiky asi nezažili.
První zápasy Patery s Procházkou? To byla velká událost. První společný zápas za Omsk totiž hráli proti Spartaku v Moskvě a tam se o hokeji píše strašně moc. Takové statistiky, které se pak objevily v novinách, oba dva asi nikdy nezažili. Kolik zkažených střel, kolik zkažených přihrávek, kolik vyhraných vhazování, kolik minut na ledě, prostě všechno. Ale oba tímhle podrobným hodnocením prošli dobře. Už jenom to, že se takové hvězdy podařilo zlákat do Ruska, je pro místní velká událost.  


Autor:
Bodování

21

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

19

Milan Gulaš

Plzeň

Góly

14

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

9

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 14 7 3 3 1 60:31 30
2. Kometa 14 8 2 2 2 54:34 30
3. Třinec 14 8 1 2 3 44:32 28
4. Hr. Králové 14 8 1 1 4 33:24 27
5. Sparta 14 7 1 0 6 38:38 23
6. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
7. Ml. Boleslav 14 6 0 3 5 33:30 21
8. Chomutov 14 5 2 2 5 36:37 21
9. Olomouc 15 4 3 2 6 35:45 20
10. Zlín 14 4 3 1 6 35:38 19
11. Liberec 13 5 0 0 8 23:41 15
12. Pardubice 14 4 1 1 8 30:49 15
13. Jihlava 13 3 1 2 7 30:39 13
14. Litvínov 14 2 2 1 9 22:40 11

Najdete na iDNES.czmobilní verze