Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Martynka první liga láká, Jihlavě pomůže rád

12 2003
Jihlava - Další z mladých hráčů, kteří by měli vypomáhat hokejistům Jihlavy v blížícím se play off 1. ligy, si odbyl úspěšnou premiéru v sobotním zápase s Prostějovem. Dvacetiletý subtilní útočník Rostislav Martynek posílil Duklu formou střídavého startu z Třince. "Rosťa je šikovný hráč. Postavou sice není veliký, ale je velmi dobrý bruslař a hraje přímočaře," pochvaloval si novou akvizici jihlavský trenér Jiří Režnar.

"Stejně jako Rosťa Olesz se hodí ke zkušené dvojici Kaňkovský, Zdráhal." Právě v útočné formaci s oběma třicátníky absolvoval Martynek vítězné utkání proti Prostějovu. "Dvě třetiny jsem byl docela v pohodě, ale co se dělo v poslední části, nemělo s hokejem moc společného," postěžoval si na nečistou hru hostů.

"Všichni viděli jejich doslova brutální zákroky," podotkl třinecký mladíček, který v letošní extraligové sezoně nasbíral zatím 14 bodů. V Jihlavě by nechtěl zůstat u jediného startu. "Když nebudu nastupovat v extralize a Dukla projeví zájem, tak rád pomůžu. První liga je skvělá soutěž, získám v ní nové zkušenosti. Mužský hokej je přece jenom něco jiného než juniorský," konstatoval Martynek.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze