Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Uzdravený Pekr hraje s chutí a burcuje: Budějovice jsou hratelný soupeř

13 2015
Semifinále prvoligového play-off mezi Třebíčí a Českými Budějovicemi se přesouvá na Vysočinu. Jak probíhají náročné zápasové dny a co během vyřazovací části musel přetrpět útočník Horácké Slavie Matěj Pekr?

V záhlaví internetových stránek hokejové Třebíče visí latinský nápis: Per aspera ad astra. V českém překladu: Přes překážky ke hvězdám.

Ty první, čtvrtfinálové, přeskákali Třebíčští bez jediného klopýtnutí. Úvodní sérii play-off s Havířovem vyhráli jasně 4:0. Na první pohled jednoduchý začátek, našli se však i hráči, které čtvrtfinále hodně bolelo. Jedním z nich byl 26letý třebíčský útočník Matěj Pekr.

Už čtrnáct dní před zahájením nadstavbové části ho skolila viróza. Měl horečky a necítil se dobře. „Byl jsem zesláblý, myšlenkami úplně jinde,“ vypráví nyní Pekr.

Nemoci se nemohl zbavit, prakticky každý den už před play-off a pak i během čtvrtfinále řešil s lékaři a trenéry otázky: Mám trénovat? Nenakazím ostatní hráče?

Fotogalerie

Doktoři nejprve radili: Vydrž chvíli. Nakonec však svolili.

Pekr přes nemoc nastoupil do všech čtvrtfinálových soubojů a dokonce v nich třikrát bodoval.

Po každém utkání se těšil: Ať už jsem doma a můžu si lehnout...

Teď, v době semifinále, kdy je již zdravý, říká: „Ani v jednom utkání s Havířovem jsem se necítil dobře.“ Není tak překvapením, že si semifinále proti Českým Budějovicím užívá daleko víc. Ostatně, potvrdit to můžeme i statisticky. V prvních dvou měřeních, po nichž je stav série 1:1, si připsal tři důležité góly.

Po návratu z Českých Budějovic bilancuje: „Myslím si, že vývoj duelů a samotný stav série ukazuje, že jde o vyrovnaný souboj, ve kterém rozhodnou maličkosti, například zbytečné fauly.“

Koneckonců, o přesilovkách byl první zápas. Skončil 4:3 ve prospěch Budějovic a šest gólů ze sedmi padlo v početní převaze.

Jak vyzrát na soupeře z jihu Čech teď, při zápasech doma v Třebíči?

Pekr soudí: „Pokud se vyvarujeme zbytečných faulů, určitě můžeme zvítězit. Budějovice jsou hratelný soupeř.“

Váhu lze této citaci přikládat docela vysokou. Pekr vloni zažil úspěšné play-off s Olomoucí, má tak zkušenosti a možnost srovnání, na kolik je reálné, že by třeba Horáci mohli vybojovat baráž. „V Olomouci jsme asi byli více konkurenceschopní. Tím ale nechci říct, že Třebíč je špatná. Šance na postup je reálná, protože Motor je skutečně hratelný soupeř.“

Důležité bude, jak se na odvetné zápasy Horáci připraví. „Ale teď je to hlavně o regeneraci, fyzička už se nedá nahnat,“ říká Pekr.

Denní program hokejistů v době play-off je následovný: v den zápasu mají dopolední rozbruslení, pak jdou na společný oběd, chvíli odpočinek a příprava na utkání.

Po venkovním zápase se hokejisté přesunuli na hotel, snědli večeři, přespali a druhý den znovu.

Teď bude malý rozdíl. Po domácích duelech, které se hrají dnes a pak i zítra od 17.30, zamíří místo na hotel domů.

Spokojení, nebo nespokojení?

Odpověď budeme znát přibližně v osm hodin večer.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze