Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Další Tour? Až s Duklou postoupíme do extraligy, říká Melenovský

Hokejista Marek Melenovský po podpisu smlouvy s Jihlavou. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

22 2014
Smlouvu s Duklou Jihlava podepsal už na konci května, do přípravy mateřského klubu se však definitivně zapojil až v pondělí. Sedmatřicetiletý hokejový útočník Marek Melenovský, který se do Jihlavy vrací po patnácti letech, s Duklou poprvé vyjel na led.

„Čekal jsem to horší,“ komentoval po prvním tréninku. „Při úvodním cvičení jsem sice hned dvakrát zakopl, ale od té doby to už nebylo špatné. Nohy si už zvykly,“ líčí s úsměvem Melenovský, který na konci minulého ročníku se Zlínem slavil titul mistra extraligy.

A právě za ten se ostřílený veterán, který v nejvyšší soutěži postupně oblékal dresy Jihlavy, Havířova, Vítkovic, Znojma, Třince, Karlových Varů a Zlína, chtěl odměnit.

„Když jsem v roce 2009 získal titul (s Karlovými Vary - pozn. red.), byl jsem se podívat na Tour de France,“ líčí Melenovský. „Letos jsem to chtěl zopakovat jako takový bonbónek po úspěchu, ale bohužel se to nevydařilo,“ lituje velký cyklistický fanoušek. „Takže si to asi schovávám, až s Duklou postoupíme do extraligy,“ dodal s úsměvem.

Ke 101. ročníku slavného cyklistického závodu přitom rozhodně neměl daleko. „Chtěl jsem se kouknout na etapu z Grenoble do Risoul,“ připomíná sobotní čtrnáctou etapu. „Měl jsem to naplánované, byl jsem na dovolené v okolí San Marina a z Itálie je to kousek. Ale bohužel, měl jsem ten program tentokrát hrozně napnutý.“

Že by však Melenovský během volna kolo neviděl? To nehrozí! „Mám většinou dovolené aktivní, kolo s sebou tahám všude. A ani tentokrát to nebyla výjimka,“ usmívá se. A Tour? Tu sleduje alespoň v televizi. „Samozřejmě na to koukám, je to úžasné. Škoda jen, že tam nemáme více Čechů,“ tvrdí.

Pozornost tak určitě věnuje alespoň Leopoldu Königovi a Janu Bártovi v německé stáji NetAppEndura. „Na to, že König jede v druhodivizní stáji, to zvládá úžasně. Bez spolujezdců nemůže nic dokázat, a když nemá ty úplně nejlepší, je to těžké,“ myslí si Melenovský. „Kdyby k sobě měl lepší lidi, tak si myslím, že musí být do první trojky,“ dodává.

Podle ostříleného forvarda má cyklistika své kouzlo. A to i ta amatérská. „Na kole jsem jezdíval vždy, ale ne takové dálky,“ usmívá se. „Teď mě to ale chytlo. Je to adrenalin, při kterém se člověk odreaguje,“ tvrdí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze