Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Měli jsme být drzejší, uvědomuje si chrudimský veterán Pospíšil

David Pospíšil - ODLOŽIL KONEC. S postupovým doutníkem ohlásil David Pospíšil konec aktivní kariéry. Nyní roz- hodnutí změnil, za Chrudim bude hrát i v první lize. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

31 2008
Dvě bolestivá poznání přinesl chrudimským hokejistům zápas proti lídrovi z Ústí nad Labem. Nováček první hokejové ligy se díky nim vrátil do reality. Co přinesl zápas s Ústím?

1. Výkon, který v uplynulém týdnu s přehledem stačil na Benátky a Kadaň, v žádném případě nedostačuje na loňské extraligové mužstvo.

2. Chrudimští se v bitvě s papírově silnějším protivníkem nedokázali zbavit přílišného respektu.

A Ústí oba nedostatky s rutinou trestalo - zvítězilo 4:2 a zůstalo na prvním místě prvoligové tabulky.

Chrudim spadla o jednu příčku a je sedmá.

"Čtyřicet minut nebylo z naší strany špatných. Jenže v první třetině jsme čekali co s námi Ústí provede a to je špatně. Chyběla tomu hlavně drzost," myslí si zkušený útočník David Pospíšil.

Právě nevydařená úvodní dvacetiminutovka a ohleduplnost domácího kolektivu stačily, aby hosté šli do dvoubrankového vedení. "To se proti týmu, jakým Ústí disponuje, otáčí zvlášť těžko," říká Pospíšil.

Domácí to přesto zkusili. Ve druhé třetině se respektu zbavili a když z dorážky snížil Jan Šeda, po obrovském tlaku viselo minimálně vyrovnání ve vzduchu. Chrudimským vydržel nápor deset minut. Pak vyrobil hrubku Kuncl a Kloz trestal.

Přesně sedm vteřin před druhou sirénou pak z brejku udeřil Čaloun a Ústí mělo rázem komfortní náskok tří branek.

"Škoda neproměněných šancí," lituje Pospíšil, který se domnívá, že čtyři inkasované góly byly logickým trestem za pasivitu: "Zkrátka se ukázalo, že soupeř je na kvalitativně trochu jiné úrovni než my." V poslední třetině už k žádnému obratu ani zdramatizování nedošlo, branka Valka přinesla jen drobnou korekci konečného výsledku.

Víc gólů už Dušan Salfický za svá záda nepustil. "Se Salfou jsme hráli dvě sezony v Pardubicích a čtyři v Plzni. Samozřejmě jsme si před zápasem volali, ale k hecování nedošlo, protože Ústí má diametrálně odlišné ambice," směje se Pospíšil, s osmatřiceti lety nejzkušenější chrudimský hokejista.

Pospíšil se domnívá, že už po 18 odehraných kolech se pořadí na špici nebude zásadně měnit. "První čtyřka jasně vykrystalizovala," dívá se na pořadí první ligy. Každý z elitního kvarteta podle něj těží z jiných předností:

"Ústí hlavně ze zkušeností, Kometa z rychlosti, Vrchlabí je obrovsky nabuzené a sebevědomé a Chomutovu skvěle vycházejí brejky i nátlaková hra." Ztracené body se Chrudim bude snažit nasbírat už zítra. Představí se na ledě dvanácté Olomouce.Najdete na iDNES.czmobilní verze