Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Melichar má opět problém s ramenem

16 2003
Pittsburgh - Hokejového obránce Josefa Melichara provází smůla. Hned na začátku přípravného kempu týmu NHL Pittsburgh Penguis si v přípravném zápase obnovil zranění levého ramene, kvůli němuž nemohl téměř celou loňskou sezonu hrát. Poranění vystaví čtyřiadvacetiletému hráči stop maximálně na jeden měsíc.

"Bude se to špatně léčit, ale bude to v pořádku," oddychl si klubový lékař Charles Burke v rozhovoru pro deník Post-Gazette. První informace totiž hovořily dokonce o možném konci Melicharovy kariéry.

"To je ta dobrá zpráva. Horší je, že rameno je opravdu zraněné a musíme s tím něco udělat. Hlavní ale je, že vše je na svém místě," poukázal Burke na skutečnost, že v Melicharově ramenu není nic přetrženého.

Rodáka z Českých Budějovic nyní čeká dvoutýdenní rehabilitace, po které absolvuje další sérii vyšetření. Podle Burka je standardní doba léčení u obdobných zranění tři až čtyři týdny.

Melicharovy vyhlídky ale komplikuje skutečnost, že s ramenem má dlouhodobé problémy. Poprvé si jej poranil v únoru 2002, kdy pro něj po srážce s Martinem Havlátem skončila sezona. V úvodu té následující si zranění obnovil a musel podstoupit operaci. "Kdykoliv se to může vrátit, ale jak Josef řekl, poslední zpráva ho povzbudila," řekl Burke.

Při příznivém průběhu léčby by Melichar mohl stihnout i úvodní utkání sezony, které čeká Tučňáky 10. října v Los Angeles. V nemocnici v Southpointe, kde se kemp Pittsburghu koná, už českého obránce navštívili spoluhráči v čele s Martinem Strakou.

"Myslím si, že je z toho, co se stalo, trochu smutný. Říkal ale, že už se cítí lépe a věří, že se brzy vrátí," citoval zámořský deník Straku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze