Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Meluzín plánuje návrat k hokeji

7 2004
Brno - Jeho problémy s únavovým syndromem začaly už před rokem a půl. Tehdy se hokejista Roman Meluzín ještě nechal v extraligovém Třinci přemluvit, aby dohrál sezonu. Potom se však potíže zhoršily: vloni v listopadu musel ukončit angažmá ve Slovanu Bratislava a o dva měsíce později se podrobil operacím krčních i nosních mandlí. Nyní plánuje dvojnásobný mistr světa návrat.

„Už se cítím lépe. Od března jsem trénoval individuálně a teď se připravuju v Brně s Kometou. Můj manažer má ale ještě něco rozjednaného i v zahraničí. Do čtrnácti dní bych chtěl mít jasno,“ říká dvaatřicetiletý brněnský odchovanec.

Jak se u vás únavový syndrom vůbec projevoval?
Byl jsem pořád utahaný, bolela mě hlava. Obul jsem si před zápasem brusle a už jsem nemohl. Člověk byl zvyklý jezdit po ledě tam a zpátky. Najednou jsem ale přejel jednou kluziště a měl jsem dost. Když jsem pak šel na vyšetření, zjistili mi špatnou krev a později i nějaké viry v těle. Dostal jsem antibiotika, krev se mi zlepšila, ale problémy s únavou jsem měl pořád. A žádný doktor mi k tomu pořádně nic neřekl, takže jsem lítal po vyšetřeních a nevěděl, na čem jsem.

Kdy se u vás příznaky projevily poprvé?
Problémy začaly už předminulou sezonu v Třinci. V zimě jsem byl za vedením klubu, že se cítím unavený a vyčerpaný. Nechal jsem se ale přesvědčit, abych sezonu dohrál. Nevím, jestli to bylo dobré rozhodnutí.

Do dalšího ročníku jste ale opět naskočil.
Sice jsem nastoupil, ale předtím jsem vynechal skoro celou letní přípravu. Pak jsem hrával ve třetí nebo čtvrté formaci a na ledě se moc neobjevoval. Takže člověk ani nepoznal, jak na tom doopravdy je.

To se změnilo po vašem listopadovém odchodu do Slovanu Bratislava, kde jste dostal více prostoru.
Hrál jsem přesilovky i oslabení a problémy s únavovým syndromem se mi v plné zátěži vrátily už po šesti zápasech. A musel jsem sezonu ukončit...

Co následovalo dále?
Během zimy jsem prodělal řadu vyšetření. Našli mně, že mám zahnisané mandle. Domnívali se, že by to mohla být příčina mých problémů. Při operaci mi postupně vyndali mandle krční i nosní. Od března už jsem začal individuálně trénovat a vypadá to, že už je to lepší. Ale teprve uvidíme, jak na tom jsem.

Kde tedy budete v příští sezoně hrát?
V současné době se připravuji na ledě s Kometou, ale nabídky mám i ze zahraničí.

Na nějaký český extraligový klub to nevypadá?
To je složitější. Dneska je všude dost hráčů, navíc by na podzim měla vypuknout stávka v NHL. Extraligové kluby proto spíš jednají o zámořských posilách. Já se navíc vracím po zdravotních problémech. To také není ideální.

Co Třinec? To už je pro vás uzavřená kapitola?
Do Třince nepůjdu. Sice jsem stále jeho hráčem, ale hrát tam už opravdu nebudu. Neshody jsou oboustranné.

Jak by se vám zamlouvalo případné angažmá v Kometě?
Proti bych určitě nebyl. V Kometě je úplně nové mužstvo, z loňského kádru zůstali asi jenom tři nebo čtyři hráči. Na první ligu rozhodně nemá špatný tým. A všechno se změnilo k lepšímu i po organizační stránce.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze