Česká osmnáctka na úvod Hlinkova memoriálu prohrála s Kanadou

Česká hokejová reprezentace do 18 let v Břeclavi na Memoriálu Ivana Hlinky. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

5 2013
Čeští hokejisté prohráli v úvodním zápase Memoriálu Ivana Hlinky hráčů do 18 let s týmem Kanady 0:4. Svěřenci trenéra Jakuba Petra inkasovali v Břeclavi tři branky v oslabení, čtvrtou trefu přidali zámořští hráči z trestného střílení.

Gólman Vítek Vaněček poprvé inkasoval již třetí minutě, kdy jej v úvodní přesilové hře překonal Michael Dal Colle.

Vyrovnat mohli Václav Karabáček nebo Radek Veselý, ale v závěru první části přidali Kanaďané druhou branku a ve druhé třetině poté zvýšil na 3:0 z trestného střílení Spencer Watson. Poslední slovo měl Daniel Audette.

"Z hlediska přístupu a bojovnosti nemám hráčům co vytknout. Stál proti nám velice silný soupeř, kterému jsme nabídli několik přesilovek a on se v nich dokázal prosadit," uvedl Petr na oficiální stránce turnaje. Kanaďané podle něj prokázali svou sílu i v osobních soubojích.

Další zápas čeká český tým v úterý, kdy se utká se Švýcarskem, které porazilo ve druhém duelu skupiny B Švédsko 3:2.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let

Skupina A (Piešťany):
Finsko - USA 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Slovensko - Rusko 1:2 (0:0, 1:2, 0:0).

Skupina B (Břeclav):
Česko - Kanada 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
3. Dal Colle, 20. Fleury, 38. Watson z tr. střílení, 42. Audette.

Švýcarsko - Švédsko 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík